Ania Wyszkoni

i

Autor: fot.M.Pańszczyk_serwis Rock House

Kowalska i Wyszkoni na Walentynki i Dzień Kobiet w Grudziądzu

2020-02-04 19:45

Koncertami Gwiazd świętować będzie można Walentynki i Dzień Kobiet. Kasia Kowalska oraz Ania Wyszkoni wystąpią w grudziądzkim teatrze. Zakochani powinni się pospieszyć. Zostało niewiele biletów.

14 lutego na scenie pojawi się jedna z najbardziej rozpoznawalnych artystek w Polsce. Każdy z albumów Kasi Kowalskiej pokrył się kilkukrotną platyną. Ma w swoim dorobku wiele prestiżowych nagród w tym: Fryderyki, Superjedynki,MTV European Music Awards, oraz ponad milion sprzedanych płyt. W Grudziądzu zaprezentuje się wraz z zespołem.

Rok 2018 był dla Kasi Kowalskiej wyjątkowy. Obchodziła jubileusz 25-lecia pracy artystycznej i wydała swój nowy album, „AYA”, na który jej fani czekali aż 10 lat. „AYA” jeszcze przed premierą znalazła się na 1 miejscu listy sprzedaży płyt Empiku. Uzyskała również dwie nominacje do Fryderyków.

Podczas koncertów Kasi Kowalskiej nie brakuje największych przebojów artystki, jak „Prowadź mnie”, „Antidotum”, „A to co mam”, “Spowiedź”, “Być tak blisko”, „Co może przynieść nowy dzień”, „Coś optymistycznego”, „To co dobre” i wielu innych, a także utworów z najnowszej płyty, m.in. Promującego ją singla „Alannah (Tak niewiele chcę)”.

Do Grudziądza po 9 latach powróci także Ania Wyszkoni, która już 7 marca wystąpi w ramach akustycznej trasy koncertowej pod hasłem "Czułość proszę".W 2011 roku zaprezentowała się na plenerowej scenie nad Wisłą. Tym razem usłyszymy ją na scenie CKT.

Podczas tegorocznej trasy fani wokalistki zostaną również zaskoczeni utworami, których od dawna w repertuarze koncertowym Ani nie było, ale przede wszystkim jednak usłyszą wszystkie jej przeboje w urzekających aranżacjach na fortepian, trąbkę (w wykonaniu znanego jazzowego trębacza Patrycjusza Gruszeckiego), akustyczne gitary czy perkusjonalia.

Artystce na scenie towarzyszy 6-osobowy zespół muzyków pod kierownictwem jednego z najwybitniejszych polskich gitarzystów, Marka Raduli.