52 nowe przypadki COVID-19 w Wielkopolsce. W kraju 748 nowych zakażeń

i

Autor: pixabay

Czy koronawirus w Grudziądzu zahamował? Tendencja odwrotna do sytuacji w kraju. Zmarła jedna osoba

2020-10-08 11:25

Liczba zachorowań na koronawirusa w Grudziądzu i powiecie grudziądzkim znacząco spadła. Odnotowano tylko kilka nowych przypadków. To dobre wiadomości dla mieszkańców. W ostatnich dniach notowano zdecydowany przyrost zakażeń. Tabele są jednak niepełne. Sanepid ustala dane 90 osób. Niestety zmarła jedna osoba. Sprawdź aktualne statystyki!

Lawinowy wzrost zachorowań na COVID 19 w Polsce, nie przełożył się na szczęście na statystyki w Grudziądzu. Po kilku dniach, kiedy obserwowano większy przyrost zakażeń, w czwartek 8 października Urząd Wojewódzki poinformował o tylko jednym nowym przypadku. Prawdopodobnie chodzi o pracownika Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego, o którym pisaliśmy w osobnym artykule. W powiecie grudziądzkim przybyło dwóch nowych zakażonych. To też mniej niż dobę wcześniej. Tu jednak liczby były mniejsze niż w mieście.

QUIZ: Czy znasz tabliczkę mnożenia? Sprawdź!

Pytanie 1 z 15
2x6 to:

O kolejnych 311 osobach zakażonych koronawirusem w województwie kujawsko-pomorskim poinformował w czwartek 8 października Urząd Wojewódzki. Wśród zakażonych jest 47 osób z Bydgoszczy, 1 osoba z Grudziądza, 20 osób z Inowrocławia, 24 osoby z Torunia, 1 osoba z Włocławka, 16 osób z powiatu aleksandrowskiego, 1 osoba z powiatu brodnickiego, 20 osób z powiatu bydgoskiego, 2 osoby z powiatu grudziądzkiego, 10 osób z powiatu inowrocławskiego, 9 osób z powiatu lipnowskiego, 10 osób z powiatu mogileńskiego, 11 osób z powiatu nakielskiego, 6 osób z powiatu radziejowskiego, 1 osoba z powiatu rypińskiego, 9 osób z powiatu sępoleńskiego, 3 osoby z powiatu świeckiego, 14 osób z powiatu toruńskiego, 6 osób z powiatu tucholskiego, 1 osoba z powiatu włocławskiego, 9 osób z powiatu żnińskiego. Dane 90 osób ustala sanepid.

Szpital Zakaźny w Bydgoszczy, poinformował o zgonie 67-mężczyzny. O kolejnym zgonie poinformował również Regionalny Szpital Specjalistyczny w Grudziądzu. To 81-letni mężczyzna. Obydwie osoby zmarłe miały choroby współistniejące. Jest też 51 ozdrowieńców.

Straż Miejska w Grudziądzu zwraca uwagę na parkujące auta na chodnikach