Kilkanaście nowych przypadków zachorowania na COVID-19 w regionie. Zmarły dwie osoby

i

Autor: pixabay.com

Kolejny wychowawca CPDiPR w Grudziądzu z koronawirusem. Jaka jest sytuacja dzieci z domu dziecka?

2020-10-08 9:24

Wśród wychowawców Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego pojawiła się kolejna osoba z pozytywnym wynikiem COVID -19. Kwarantanną objęto osoby, które są bezpośrednio narażone na zakażenie. Jak obecnie wygląda sytuacja w placówce?

Wśród wychowawców Centrum Pomocy Dziecku i Poradnictwa Rodzinnego pojawiła się kolejna osoba z pozytywnym wynikiem COVID -19. Z tego powodu do 12 października kwarantanną zostanie objętych 10 dzieci oraz 5 wychowawców z placówki socjalizacyjnej przy ul. Śniadeckich 52. Opieka nad dziećmi na chwilę obecną jest zabezpieczona. Dzieci nie mają objawów COVID-19.

To już trzeci przypadek w ciągu kilku dni

Pierwsze informacje na temat zachorowań w CPDiPr w Grudziądzu pojawiły się w ubiegłym tygodniu, 2 października. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Grudziądzu w porozumieniu z Dyrektorem CPDiPR podjęła decyzję o objęciu kwarantanną od 1 października Placówki Interwencyjnej przy ul. Mikołaja z Ryńska. Już wtedy podjęto pierwsze decyzje dotyczące opieki nad dziećmi. Miałą być sprawowana przez wychowawców i pracowników pedagogicznych, zatrudnionych w ramach umów zlecenie. Pracownicy pełniący opiekę nad dziećmi pracują z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa – w maseczkach, rękawiczkach, przyłbicach. O drugim przypadku zachorowań wśród wychowawców, poinformowano 5 października.

Z którą gwiazdą powinnaś spędzać jesienne wieczory?

Pytanie 1 z 6
Twój ulubiony rodzaj filmu?

Wśród wychowawców pojawiła się kolejna osoba z pozytywnym wynikiem COVID -19. Opieka nad dziećmi jest zabezpieczona -mówi Beata Adwent, rzecznik Ratusza.

Straż Miejska w Grudziądzu zwraca uwagę na parkujące auta na chodnikach

Dzieci znajdujące się w placówkach należących do CPDiPR w Grudziądzu czują się dobrze i nie wykazują objawów COVID 19.