konkrety kobiet

i

Autor: Nadesłane O konkretach KO dla kobiet mówiły mieszkanki Grudziądza

Wybory 2023

"Konkrety Tuska" dla kobiet. Przedstawiły je mieszkanki Grudziądza

2023-09-18 9:15

​Legalna aborcja, czy też badania prenatalne dla wszystkich kobiet. To tylko niektóre z konkretów, które trafiły do wyborczego programu Koalicji Obywatelskiej. Omówiły je na zaproszenie obecnego posła PO, Tomasza Szymańskiego - mieszkanki Grudziądza.

Propozycje Koalicji Obywatelskiej dla kobiet w obecności posła Tomasza Szymańskiego przedstawiły podczas konferencji prasowej mieszkanki Grudziądza.

Program zapładniania metodą in vitro był uruchomiony za rządów PO. Dzięki niemu urodziło się 22 tys. dzieci. Niestety, PiS doszedł do władzy i program zlikwidował. PO zapowiada, że po wygranych wyborach przystąpimy do programu z powrotem - twierdzi Monika Czerwińska.

Pierwszy konkret to program bezpłatnych badań prenatalnych, do którego powinna mieć dostęp każda kobieta, po to, aby nie martwiła się czy będzie ją stać na takie badania. Drugi konkret to dostęp do pigułki "dzień po" - dodaje Katarzyna Dejewska.

Mówiąc o bezpieczeństwie kobiet mówimy o bezpiecznych, spokojnych porodach. Gwarantujemy, że zapewnimy każdej rodzącej kobiecie dostęp do bezpłatnego znieczulenia przy porodzie - opowiada Milena Zakrzewska.

NFZ finansuje badania prenatalne tylko dla kobiet powyżej 35. roku życia, dostęp do nich jest bardzo ograniczony. Unikane jest stosowanie tej metody badań z przyczyn ideologicznych. Są też lekarze, którzy zniechęcają do tych badań - mówi Agnieszka Pietrzak.

Więcej o postulatach Koalicji Obywatelskiej dla kobiet posłuchacie na poniższym nagraniu:

Konkrety Koalicji Obywatelskiej dla kobiet w Grudziądzu. Posłuchaj:
Sonda
Czy wybierasz się na wybory parlamentarne?

Wybory do polskiego parlamentu zaplanowano na 15 października.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl