ksztalcenie grudziadz

i

Autor: Urząd Miejski W spotkaniu udział wzięli: prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, sekretarz miasta Andrzej Cherek, rektor senior prof. Wiesław Olszewski oraz kanclerz WSG Filip Sikora

Kolejne rozmowy w sprawie stworzenia ośrodka medycznego w Grudziądzu

2021-04-30 16:21

Prezydent Grudziądza spotkał się z władzami Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy. Rozmawiano na temat dotychczas zrealizowanych działań w związku ze strategią stworzenia ośrodka medycznego w Grudziądzu.

Współpraca WSG z władzami miasta i dyrekcją Regionalnego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego trwa już kilka lat. Efektem tej kooperacji jest uruchomienie dedykowanych studiów dualnych na kierunku pielęgniarstwo.

Mimo różnych trudności cały czas prowadzimy rozmowy na temat przyszłych działań, nawet po pandemii. Dzięki zaangażowaniu szpitala udało się stworzyć odpowiednie warunki do przeprowadzenia rekrutacji oraz rozpoczęcia kształcenia – mówi prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

ZOBACZ TEŻ - Szpital wyszkoli nowe pielęgniarki. W Grudziądzu ruszają studia wyższe! [AUDIO]

Z nauki zawodu korzysta obecnie 65 osób. Dzięki współpracy uda się zasilić kadry grudziądzkiej lecznicy, która cierpi na brak personelu.

W planach jest także utworzenie kierunku lekarskiego oraz położnictwa, z perspektywą włączenia Regionalnego Specjalistycznego Szpitala im. dr. Wł. Biegańskiego, w której odbywałoby się kształcenie kliniczne. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Beszamel: Czarny bez - Właściwości