olimpia grudziadz

i

Autor: Pixabay Piłkarze Olimpii Grudziądz czekają na pierwszą wygraną od dziewięciu spotkań

PIłka Nożna

Kolejna próba na przełamanie. Czy Olimpia Grudziądz w końcu zwycięży?

2023-10-28 13:24

Przed piłkarzami Olimpii Grudziądz kolejna szansa na przełamane złej passy. "Biało-zieloni" nie wygrali już od dziewięciu spotkań. Ich dzisiejszym rywalem będzie Stomil Olsztyn. Początek meczu na stadionie przy Piłsudskiego 14 o godzinie 19:23.

Olimpia Grudziądz - Stomil Olsztyn

Trenerem dzisiejszego przeciwnika Olimpii jest od sierpnia tego roku Janusz Bucholc.

Stomil w ligowej tabeli przed 15. kolejką zajmował 13 pozycję z dorobkiem 17 punktów. Złożyło się na to pięć wygranych, dwa remisy i sześć porażek. Bilans bramkowy to 15 strzelonych i 18 straconych. Olsztynianie w ostatniej kolejce pokonali na własnym stadionie Kotwicę Kołobrzeg 2:1.

Najskuteczniejszymi strzelcami w talii trenera Bucholca są aktualnie Filip Wójcik i Michał Karlikowski. Obaj zdobyli dotąd po trzy bramki. W kadrze Stomilu nie brakuje grudziądzkich akcentów. Jest nim 20-letni pomocnik, Radosław Tuleja, który jest wychowankiem Olimpii.

Problemy Olimpii Grudziądz

Piłkarze grudziądzkiej Olimpii do spotkania 15. kolejki na drugoligowych boiskach podchodzą po zeszłotygodniowej porażce na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 0:2.

Grudziądzanie po 14 seriach gier mają na swoim koncie w tabeli ligowej 12 oczek i przed tą serią gier zajmowali w niej siedemnaste miejsce. Złożyły się na to trzy wygrane, trzy remisy i osiem porażek. Bilans bramkowy „Biało-zielonych” to 15 strzelonych bramek i 25 straconych.

Najskuteczniejszymi zawodnikami „Biało-zielonych” są obecnie napastnik Kostiantyn Czernij, który ma na koncie pięć trafień oraz Oskar Sikorski – cztery.

Mariusz Pawlak, trener Olimpii Grudziądz przed meczem ze Stomilem Olsztyn. Posłuchaj:

Olimpia Grudziądz – Stomil Olsztyn: Historia Spotkań

Olimpia i Stomil mają bardzo bogatą historię spotkań pomiędzy sobą w ligowych rozgrywkach. Obie drużyny spotykały się ze sobą 14 razy. Biało-zieloni zwycięsko wychodzili z rozegranych spotkań 6 razy, remis padł 6 razy, natomiast Olsztynianie pokonali Grudziądzan zaledwie w 2 meczach. W ostatnim takim meczu w sezonie 2019/2020 w Olsztynie wygrał Stomil 2:0.

Początek dzisiejszego spotkania o godzinie 19:23.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Borek zna już rywala Adamka w FAME! Opadną wam szczęki