kolejka szpital grudziadz

i

Autor: Szpital w Grudziądzu Do szpitala w Grudziądzu zwożeni są pacjenci z całego województwa

Kolejka karetek pod SOR-em w Grudziądzu! Przybywa pacjentów chorych na COVID-19 [ZDJĘCIA]

2021-03-16 0:38

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Rośnie liczba chorych na COVID-19 w grudziądzkim szpitalu. Pod Szpitalnym Oddziałem Ratunkowym ustawiają się kolejki z karetkami.

Ostatnie dni przyniosły spory wzrost hospitalizowanych pacjentów z zakażeniem koronawirusa.

wieczór przynosi ze sobą kolejne transporty pacjentów zakażonych koronawirusem z całego województwa. Obecnie na podjeździe 9 zespołów ZRM oczekuje na przekazanie pacjentów do naszego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego - czytamy na facebookowym profilu grudziądzkiego szpitala.

ZOBACZ TEŻ - Kujawsko-Pomorskie: Wojewoda wysłał medykom skierowania do pracy w szpitalach covidowych

Ilu jest pacjentów w grudziądzkim szpitalu?

Obecnie w lecznicy przebywa 295 pacjentów, u których potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Z kolei 35 pacjentów podłączonych jest do respiratora.

Szpital w Grudziądzu ma 450 łóżek dedykowanych pacjentom z COVID-19 z czego 45 to stanowiska z możliwością podłączenia do respiratora.

Wczoraj zawodowe skierowanie do szpitala "covidowego" od Wojewody Kujawsko - Pomorskiego dostało pięciu strażaków. Posiadają oni uprawnienia ratowników medycznych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

15 milionów dla Twierdzy Wisłoujście