Akademia przyszlosci grudziadz

i

Autor: Pixabay Każdy wolontariusz opiekuje się jednym dzieckiem. Pomaga mu w nauce i podnosi na duchu w trudnych momentach

Akademia Przyszłości szuka wolontariuszy w Grudziądzu. Zobacz jak można dołączyć! [AUDIO]

2021-03-15 18:46

Akademia Przyszłości w Bydgoszczy szuka wolontariuszy, którzy chcą pomóc dzieciom rozwijać ich pasje. Potrzebują uwagi i motywacji, czasami wystarczy pomóc im przy lekcjach. W naszym mieście obecnie na pomoc może liczyć czwórka uczniów.

Siostrzany projekt Szlachetnej Paczki czyli Akademia Przyszłości szuka chętnych do ,,pracy'' z uczniami w Grudziądzu. To często dzieci, które mają za sobą nie jedną ciężką historię w życiu. Droga do wolontariatu jest krótka. Wystarczy wejść na stronę superw.pl lub zalogować się bezpośrednio przez witryną Akademii Przyszłości.

Po wejściu na stronę trzeba wypełnić formularz i wybrać miasto, które nas interesuje. Później potencjalnego kandydata czeka rozmowa ze mną. Omawiamy wtedy ewentualne warunki współpracy i dalszego działania - Mówi Anna Ferlin, liderka Akademii Przyszłości w Grudziądzu.

ZOBACZ TEŻ - Finał Szlachetnej Paczki w Grudziądzu. Dwudziesty weekend cudów w cieniu pandemii [WIDEO, AUDIO]

Jednym z omawianych szczegółów są predyspozycje wolontariusza i jego umiejętności. Ważny jest także czas, który zechce on poświęcić na pracę z uczniem.

Docelowo szukamy wolontariuszy na rok. Oczywiście jest szansa, żeby zostać nim na wiele lat i cały czas opiekować się tym samym uczniem - dodaje liderka.

Akademia działa już w Grudziądzu

Akademia Przyszłości postawiła już swoje pierwsze kroki w Grudziądzu. Obecnie na terenie naszego miasta działa czterech wolontariuszy.

Grupa z Grudziądza opiekuje się uczniami. Pomaga im w lekcjach, nauce. Podnosi na duchu w trudnych momentach - opowiada Anna Ferlin.

Siostrzany projekt Szlachetnej Paczki wciąż szuka chętnych do ,,pracy'' z grudziądzkimi uczniami. Jak dodaje liderka Akademii w naszym mieście – decyzja o zgłoszeniu się na wolontariat musi być przemyślana.

Szukamy osób, które chcą się zaangażować. Trzeba poświęcić jedną godzinę w tygodniu na spotkanie z uczniem. Dobrze, gdy są to osoby inspirujące - dodaje nasza rozmówczyni.

O naborze wolontariuszy z Grudziądza do Akademii Przyszłości opowiada liderka, Anna Ferlin. Posłuchaj:

Obecnie w naszym mieście działa tylko czterech wolontariuszy, a potrzeby są dużo większe.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Kobiety kontra mężczyźni | ESKA XD #018