nielegalne automaty

i

Autor: Nadesłane / KAS Wykryto łącznie 7 nielegalnych automatów do gier

Gry hazardowe

KAS zlikwidowała nielegalne automaty do gier. 7 urządzeń funkcjonowało w Grudziądzu

2023-05-02 10:04

W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze kujawsko-pomorskiej Służby Celno-Skarbowej wspólnie z policjantami z Grudziądza wkroczyli do dwóch lokali w tym mieście. Łącznie zabezpieczyli 7 nielegalnych automatów do gier.

Mundurowi z KAS mieli informacje, że urządzane są tam nielegalne gry hazardowe.

W lokalach zabezpieczyli 7 automatów podłączonych do zasilania i gotowych do gier. Przeprowadzone na miejscu gry kontrolne potwierdziły hazardowy charakter urządzeń - czytamy na stronie Krajowej Administracji Skarbowej.

Demontaż automatów był utrudniony, ponieważ były one na stałe przymocowane do ścian za pomocą kołków. Siłowe otwarcie pomieszczeń wewnętrznych w lokalach pozwoliło dodatkowo na zabezpieczenie m.in.: routerów do monitoringu online oraz dokumentacji i zapisków związanych z wykrytym procederem.

nielegalne automaty 2

i

Autor: Nadesłane / KAS Automaty były przytwierdzone do ściany

Funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę, przeznaczoną na wypłaty ewentualnych wygranych oraz znajdującą się w automatach, w kwocie 9,5 tys. zł.

Oba lokale były bezobsługowe, a cały nielegalny hazardowy biznes sterowany zdalnie. Funkcjonariusze znaleźli, przy jedynym zatrzymanym w sprawie, telefon komórkowy służący do zarządzania i kontaktów z klientami - czytamy dalej na witrynie KAS.

Wśród podejrzanych jest mieszkaniec Grudziądza. Usłyszał zarzut organizowania nielegalnych gier hazardowych, a przeszukanie jego miejsca zamieszkania pozwoliło na wykrycie środków narkotycznych. Sprawę w zakresie narkotyków prowadzi policja.

Za organizowanie nielegalnych gier hazardowych grozi kara grzywny lub kara pozbawienia wolności do lat 3 albo obie te kary łącznie.

Organizatorom nielegalnych gier hazardowych i właścicielom lokali, w których działają niezarejestrowane automaty, grożą kary pieniężne w wysokości 100 tys. zł od każdego urządzenia.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl