Tomasz Szymański

i

Autor: Archiwum Radio Eska Poseł Tomasz Szymański

Brudna woda

Kanał Trynka w Grudziądzu zmienia się w ściek? Poseł Tomasz Szymański interweniuje w Wodach Polskich

2023-09-07 13:33

Kanał Trynka aż prosi się o wyczyszczenie. Interwencję w tej sprawie podjął grudziądzki poseł, Tomasz Szymański. Napisał pismo do Wód Polskich.

Niewykoszona roślinność w niektórych miejscach zupełnie przykrywa lustro wody. Chodzi o kanał Trynka w Grudziądzu. Jego stanem zainteresował się grudziądzki poseł, Tomasz Szymański.

Ten kanał zamienia się w ściek. Sam Mikołaj Kopernik, który projektował ten kanał mógłby się tego bardzo mocno powstydzić i czułby się zażenowany. Do tego jest smród, ponieważ mamy wysokie temperatury. Ta roślinność niewiadomego pochodzenia zaczyna gnić i jest fetor - twierdzi poseł Szymański.

Parlamentarzysta za taki stan grudziądzkiej trynki obwinia Państwową Spółkę Wody Polski. To właśnie do jej prezesa napisał pismo z prośbą o pilną interwencję.

Wody Polskie powstały w 2018 roku jako scentralizowany moloch, który odebrał wszystkie kompetencje rejonowi, samorządom i wiedział jak najlepiej zarządzać wszystkim kanałami w Polsce - dodaje Szymański.

Apel skierowany został do prezesa Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Krzysztofa Wosia. Więcej o nim w poniższym nagraniu:

O interwencji w Wodach Polskich mówi poseł Tomasz Szymański. Posłuchaj:

Dziś (7 września) na kanale Trynka pojawili się pracownicy Wód Polski, którzy rozpoczęli proces jego oczyszczania.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl