Jubileuszowy rajd rowerowy już w niedzielę

i

Autor: pixabay.com

Jubileuszowy rajd rowerowy już w niedzielę

2020-06-10 12:15

Rajd rowerowy do św. Bartłomieja w Wabczu - to setny, jubileuszowy rajd, w którym już w najbliższą niedzielę, wezmą udział miłośnicy dwóch kółek.

38 kilometrów pokonają rowerzyści z Grudziądza i okolic. Pierwotnie, wydarzenie miało się odbyć w marcu, jednak z przyczyn epidemiologicznych rajd, należało przełożyć na późniejszy termin.

Trasa niezmiennie, będzie wiodła malowniczymi ścieżkami okolic naszego miasta. Rowerzyści wystartują z osiedla Rządz, następnie udadzą się następującymi ścieżkami: Dębowe Wzgórze – jezioro Rządz – wał wiślany – Rozgarty – Szynych – Sosnówka – Brankówka – Wielkie Łunawy – Małe Łunawy – Wabcz – Małe Łunawy – Wielkie Łunawy – Gogolin – Sztynwag – Mały Rudnik – Pieńki Królewskie – Mniszek – Szosa Toruńska – Jeziorna. Druga część eventu będzie miała miejsce na plaży miejskiej w Rudniku. W trakcie rajdu, ze względów bezpieczeństwa nie odbędzie się zwiedzanie, co miało miejsce podczas każdego spotkania.

Jak podkreślają organizatorzy, bezpieczeństwo jest najważniejsze. Uczestnicy proszeni są o założenie maseczek ochronnych podczas zbiórki. Trasę można pokonać już bez niej. W rajdzie może uczestniczyć nie więcej niż 150 osób.

Jak informuje MORiW, kolejne rajdy mają szansę odbyć się jeszcze w lipcu, sierpniu i we wrześniu. Decyzja, zależy od sytuacji związanej z pandemią.

Jak przystało na jubileusz, nie zabraknie tortu i ciepłego posiłku. Start już 14 czerwca.