kasa gbo

i

Autor: Łukasz Piekarski Nabór projektów rusza 11 marca

GBO

Jest kasa na pomysły mieszkańców. Rusza kolejna edycja Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego

2024-03-11 12:12

Rusza XII edycja Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego. Od dzisiaj (11 marca) startuje nabór projektów. Tym razem w miejskiej kasie zapisano - rekordowo - nieco ponad 4,3 miliona złotych.

W budżecie miasta zaplanowano środki w wysokości 4 345 228 złotych. Z puli tej 660 tysięcy złotych wyodrębniono na zadania ogólnomiejskie, w tym 60 tysięcy złotych na projekty ogólnomiejskie miękkie, a pozostała kwota dzielona będzie na zadania okręgowe.

Składanie wniosków odbywać się będzie wyłącznie elektronicznie i potrwa od 11 do 25 marca (do godziny 12.00). System dostępny jest dla mieszkańców pod adresem: grudziadz.obywatelski.org. Każda z osób ma możliwość zgłoszenia po jednym projekcie ogólnomiejskim, ogólnomiejskim miękkim oraz okręgowym. Wnioski dotyczące zadań okręgowych mogą składać również osoby, które nie mieszkają w danym okręgu. Do projektów miękkich należy dołączyć listę poparcia z 10 podpisami (bez podpisu wnioskodawcy), co jest nowością w GBO - wyjaśnia Karol Piernicki, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Maksymalna wartość projektów ogólnomiejskich wynosić będzie 300 tysięcy złotych, okręgowych 170 tysięcy złotych, natomiast ogólnomiejskich miękkich 20 tysięcy złotych.

Wszystkie złożone projekty zostaną poddane ocenie formalnej i merytorycznej, a wyniki tej weryfikacji zostaną podane 14 czerwca. Od tego dnia mieszkańcy będą mieli 8 dni (14.06-21.06.2024r.) na wniesienie odwołania.

Ostateczne listy projektów, które wezmą udział w głosowaniu, zostaną opublikowane 26 sierpnia - dodaje przedstawiciel ratusza.

O Grudziądzkim Budżecie Obywatelskim mówi Karol Piernicki, rzecznik ratusza. Posłuchaj:

Głosowanie odbywać się będzie w terminie 2-20 września (początek i koniec w samo południe), a do 8 października opublikowane zostaną wyniki głosowania.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - prof. Małgorzata MOLĘDA-ZDZIECH