rolnik grudziadz

i

Autor: Nadesłane / ZSR w Grudziądzu Swój wykład o zdrowym odżywianiu wygłosiła m.in. pani dietetyk, Iga Zamorowska

"Jedz i żyj zdrowo", czyli seminarium naukowe dla uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Grudziądzu

2022-11-29 0:45

Debatowali o zdrowym odżywaniu. W Zespole Szkół Rolniczych odbyło się seminarium, podczas którego uczniowie mogli spotkać z ekspertami w dziedzinie wspomnianego zdrowego odżywania.

Hasłem przewodnim spotkania było tytułowe "Jedz i żyj zdrowo".

Wychodzimy naprzeciw temu co się dzieje w całym kraju i nie tylko. Złe odżywianie to złe nawyki. Młodzież często przez to, że źle się odżywia albo jest otyła, albo niedożywiona - mówi Arkadiusz Wojciechowski, dyrektor grudziądzkiego "Rolnika".

Wśród panelistów - podczas seminarium naukowego - byli wykładowcy z uczelni wyższych oraz dietetycy.

Bardzo często widzę uczniów, którzy na przerwie chodzą po drożdżówki, czy wybierają jakieś inne, słodkie przekąski. Umówmy się, one nie są zbyt zdrowe. Jeśli już po nie sięgamy, to warto to zbilansować jakimś jogurtem, czyli źródłem białka lub owocem - dodaje dietetyk Iga Zamorowska.

spotkanie rolnik

i

Autor: Nadesłane / ZSR w Grudziądzu Spotkanie odbyło się na szkolnej auli

O samym odżywianiu w szkole (szczególnie na przerwach) wypowiadali się również sami uczniowie.

Dzięki takim spotkaniom możemy poznać czym jest zdrowe odżywianie, pełny tryb życia, który dowartościuje nam pewne czynniki, żeby po prostu zdrowo żyć - mówi Sylwester Klasiński, uczeń grudziądzkiego "Rolnika".

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Na dworcu rozdają jedzenie i wodę uchodźcom z Ukrainy