krew rolnik

i

Autor: Nadesłane / ZSR w Grudziądzu Łącznie krew oddało 29 uczniów grudziądzkiego "Rolnika"

Grudziądz. Otwarte serca uczniów "Rolnika". Podzielili się najcenniejszym lekiem [FOTO]

2022-11-18 15:39

Autobus z aparaturą do pobierania krwi tym razem pojawił się pod Zespołem Szkół Rolniczych w Grudziądzu. Do akcji zgłosiło się łącznie 40 uczniów "Rolnika". Najcenniejszym lekiem podzieliło się ostatecznie 29. W sumie zebrano ponad 13 litrów krwi.

Zdecydowana większość uczniów Zespołu Szkół Rolniczych w Grudziądz krew oddawała po raz pierwszy. Przed samą akcją młodzież miała okazję do wysłuchania krótkiego wykładu dyrektora "Rolnika", Arkadiusza Wojciechowskiego - który od wielu lat sam oddaje krew.

Wcześniej na godzinach wychowawczych - uczniom zaprezentowano krótkie spoty z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Grudziądzu.

Klub Honorowych Dawców Krwi przy ZSR w Grudziądzu działa już 24 lata. Prezesem klubu, a zarazem organizatorem akcji poboru krwi wśród uczniów "Rolnika" jest Mariola Kaczmarek.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Dlaczego premier ma krew na butach?! "10 plag. Mówią na nią Furia", thriller polityczny Roberta Kilena