Olimpia Grudziądz

i

Autor: UM Grudziądz, grudziadz.pl

Indywidualne treningi receptą na koronawirusa - rozgrywki I ligi piłkarskiej zawieszone

2020-03-19 9:16

Jak na razie przełożono 24 i 25 kolejkę. Nie wiadomo jeszcze kiedy Biało-Zieloni wybiegną na murawę.

Jedyną możliwością dokończenia rozgrywek we wszystkich ligach było przesunięcie terminu Euro 2020 (finały odbędą się na przełomie lipca i sierpnia 2021 roku). Tak się stało, oficjalnie nie jest jednak znany termin wznowienia ligi. Bardzo prawdopodobnym jest, że rozgrywki będą mocno intensywne. To oznacza cykl dwóch spotkań w tygodniu (środa, sobota). 

Aktualnie nie odbywają się również wspólne treningi. Piłkarze dbają o swoją formę indywidualnie.

Kwarantanna dotyczy wszystkich, bez wyjątku. Zawodnicy Olimpii są zmuszeni do prowadzenia indywidualnych ćwiczeń. Plan nakreślony został przez sztab trenerski klubu.

Zasadnym byłoby gdyby piłkarze trenowali zespołowo, a nie indywidualnie. Stosujemy się do wytycznych organizacji, które nakreślają nam tok działania. Będzie to eksperyment pewnie dla wszystkich. Sztab szkoleniowy będzie musiał szczególnie nad tym popracować, żeby wejść w ligę, która być może zostanie dokończona, w dobrej dyspozycji. Prawdopodobnie liga będzie grana środa, sobota, takim cyklem dwie kolejki w tygodniu. To będzie dodatkowy problem. Decydować będą rozbudowane kadry, możliwości piłkarzy, oby kontuzji było jak najmniej - mówi Prezes GKS Olimpia Grudziądz Tomasz Asensky

Zawieszono również działanie akademii piłkarskiej.