Sport

III triathlon w Grudziądzu. Zobacz zdjęcia i posłuchaj relacji!

2024-06-18 13:59

Pływanie, rower, a na koniec bieganie. Za nami III edycja grudziądzkiego triathlonu. Na starcie 400 śmiałków z całej Polski. Rywalizacja odbywała się na dwóch dystansach: 1/4 oraz 1/8.

Na tę imprezę zjeżdżają się zawodnicy z całego kraju. III edycja grudziądzkiego triathlonu przeszła już do historii. Tym razem na linii startu zameldowało się 400 śmiałków.

Jest tu duża zwyżka w porównaniu do ubiegłego roku i do sprzed dwóch lat. Na pierwszej edycji mieliśmy 200 uczestników, na drugiej 300, a teraz jest ich 400 - mówi Izabela Piwowarska, dyrektor MORIW w Grudziądzu.

Zarówno na linii startowej, jak i mecie zawodników zagrzewał ambasador imprezy, znany aktor Jakub Wesołowski.

Sport jest tak trochę jak aktorstwo. Dużo w tym samotności. Na planie potrzebujesz partnera do zagrania, a na zawodach potrzebujesz współtowarzyszy, z którymi trenujesz oraz potrzebujesz energii tych innych ludzi. Na koniec dnia we wszystkim zostajesz sam - mówi Jakub Wesołowski, ambasador imprezy.

Więcej o całej imprezie posłuchacie poniżej:

Triathlon w Grudziądzu za nami. Posłuchaj relacji:

Zwycięzcy w kategorii Open

Na dystansie 1/4 :
  • 1. Piotr Ławicki
  • 2. Wojciech Kopyciński
  • 3. Filip Szymonik
Na dystansie 1/8:
  • 1. Igor Siódmiak
  • 2. Wiktor Zasada
  • 3. Paweł Najmowicz

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Ocean Lava Triathlon Bydgoszcz-Borówno 2023