seniorzy grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Nabór rusza 5 lutego

Edukacja seniorów

III semestr Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy w Grudziądzu. Zapisy już w lutym!

2024-01-26 14:51

Rusza III semestr Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy. Zajęcia ponownie skierowane będą do grudziądzkich seniorów. Nabór startuje 5 lutego.

Międzypokoleniowe Centrum Wiedzy wkrótce rozpocznie drugi rok funkcjonowania. Na początku ruszy nabór na trzeci semestr.

Międzypokoleniowe Centrum Wiedzy to projekt, który jest skierowany do osób powyżej 60 roku życia, nieaktywnych zawodowo i zamieszkujących w Grudziądzu.

Chcemy te osoby wyciągać z ich stref komfortu i baniek informacyjnych oferując im w zamian przygodę pełną dobrych emocji, intelektualnych wyzwań i relacji z nowymi znajomymi. Każdy etap naszego życia powinna cechować aktywność. Seniorzy, co bardzo ważne, nie mogą być tylko biernymi obserwatorami otaczającej nas rzeczywistości. Ten etap życia może być dla człowieka okresem wielu fascynujących wyzwań i odkryć, a przy tym może go przepełniać poczucie spełnienia, szczęścia i współuczestniczenia w biegu zdarzeń - mówi Szymon Gurbin, wiceprezydent Grudziądza.

Studentów z roku na rok przybywa. W pierwszym semestrze było ich 60, a w drugim o sto więcej.

Osoby, które zapisywały się na pierwszy semestr, częściowo zgłaszały się na kolejne, rozszerzając w ten sposób wiedzę o kolejne dziedziny – podkreśla prof. Aleksander Goch, pełnomocnik prezydenta ds. szkolnictwa wyższego i jednocześnie opiekun akademicki Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy.

Zapisy na III semestr na początku lutego

Spotkanie rekrutacyjne zaplanowano na 5 lutego (poniedziałek). Rozpocznie się ono o godzinie 10.00 w grudziądzkiej Marinie. Osoby, które nie będą mogły tego dnia wziąć w nim udziału, mogą kontaktować się telefonicznie (697-701-048).

Spotkanie organizacyjne natomiast odbędzie się w poniedziałek 11 marca o godzinie 11.00 w Marinie, a dzień później w Teatrze o tej samej porze będzie miała miejsce inauguracja roku akademickiego – informuje Daria Boguszyńska, koordynator Międzypokoleniowego Centrum Wiedzy.

W programie znalazły się także: zespół muzyczny, dzieje regionu, nasz cyfrowy świat, joga, siłownia, aerobik, język angielski, zajęcia plastyczne, spotkania z grami czy spotkania z szachami.

Jedną z nowości będzie Międzypokoleniowa Grupa Teatralna

W grupie – obok seniorów – swoje aktorskie talenty odkrywać będą mogły osoby uczęszczające do szkół ponadpodstawowych i starsze.

Jest szansa, aby w Grudziądzu powstał teatr amatorski, który kiedyś w Polsce miał się bardzo dobrze. Nowością będzie to, aby była to grupa łączą pokolenia – seniorów i młodzież. Ci ostatni spotykali się już ze słuchaczami - mówi Krzysztof Rotnicki, reżyser teatralny, który będzie opiekować się Międzypokoleniową Grupą Teatralną.

Zapisy prowadzone będą w Marinie 5 i 6 lutego w godzinach 10.00-15.00 oraz 7 lutego w godzinach 10.00-14.00. Tego samego dnia (7 lutego) w Klubie Akcent od godziny 16.00 odbędzie się rekrutacja do Międzypokoleniowej Grupy Teatralnej.

Rusza nabór na III semestr w Międzypokoleniowym Centrum Wiedzy w Grudziądzu:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Fanki dzwonią do Dawida Kwiatkowskiego na żywo! Wywiad - Radio ESKA