henri szymkowiak

i

Autor: Nadesłane / Start Grudziądz Henryk Szymkowiak

Sportowe inspiracje

Henryk Szymkowiak ponownie w Grudziądzu. Spotkanie z byłym bokserem już w czwartek

2023-05-24 20:02

To wydarzenie będzie pewnego rodzaju powrotem do przeszłości. W klubie sportowym Start Grudziądz odbędzie się spotkanie z lokalnym wychowankiem, Henrykiem Szymkowiakiem. To pierwszy zawodowy bokser, który wywodzi się z naszego miasta.

Był pierwszym zawodowym bokserem, których wychował się w Grudziądzu. Z kibicami Startu spotka się mieszkający na co dzień w Szwecji, Henryk Szymkowiak. To wydarzenie będzie pewnego rodzaju powrotem do przeszłości.

Tu się uczył boksu, tu robił pierwsze walki. To właśnie tutaj na miejscu zdobył wicemistrzostwo Polski. Miał kilka niezłych pojedynków - mówi Kazimierz Kiczyński, prezes Startu Grudziądz.

Henryk Szymkowiak karierę sportową zakończył już dawno temu. Mimo to - cały czas pozostaje aktywny sportowo. Sam trenuje młodzieżowców, a jego syn współpracuje z jedną z bokserskich legend.

Jego syn to wicemistrz Szwecji w wadze ciężkiej, a obecnie pracuje u Mike Tysona w Kalifornii. Zajmuje się jego sprawami - dodaje włodarz grudziądzkiego klubu.

Mówi Kazimierz Kiczyński, prezes Startu Grudziądz. Posłuchaj:

Spotkanie zaplanowano na czwartek (25 maja) na godzinę 16 w klubowej hali przy Konarskiego. Wstęp wolny.​​

szymkowiak

i

Autor: Nadesłane / Start Grudziądz Henryk Szymkowiak

W trakcie spotkania wystąpi grudziądzki artysta, Edmund Otremba.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl