działka tbs

i

Autor: Łukasz Piekarski W tym miejscu powstanie osiedle centralne

Nowe mieszkania

GTBS szykuje się do budowy nowego bloku. Powstanie w centrum Grudziądza

2024-06-06 11:36

Grudziądzki TBS chce wybudować nowy blok. Chodzi o budynek w samym centrum Grudziądza. Spółka ma pozyskać działkę przy łączniku ulic Kwiatowej z Toruńską.

Są kolejne plany w sprawie budowy osiedla centralnego. Grudziądzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego chce postawić tam nowy blok mieszkalny. Budynek miałby powstać koło łącznika ulic Kwiatowej i Toruńskiej.

Działka nie jest duża. MPGN przekaże nam ją w formie aportu. Jesteśmy po rozmowach z projektantami. Prawdopodobnie w tym budynku powstanie około 16 nowych mieszkań - mówi Ryszard Barwik, prezes GTBS-u.

Budowa – jeśli nic nie stanie na przeszkodzie – rozpocznie się w przyszłym roku. Chętnych na nowe lokale mieszalne – jak zapewniają władze spółki – nie powinno zabraknąć.

Chętni na nowe mieszkania prawdopodobnie będą. Nasza lista oczekujących to 200 osób - dodaje prezes.

Na działce obok MPGN zamierza wybudować dwa pierwsze bloki mieszkalne, które wejdą w skład osiedla centralnego.​ Więcej o planach GTBS-u w materiale poniżej:

Mówi Ryszard Barwik, prezes GTBS. Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Szalony pościg policyjny w deszczu