lot balonem

i

Autor: Nadesłane / Beata Adwent Pięciu grudziądzan rywalizował w Krośnie

Balony

Grudziądzkie sukcesy na Balonowych Mistrzostwach Polski. Zobacz wyniki

2024-05-08 8:18

Pilotów z Grudziądza nie zabrakło na tegorocznych Balonowych Mistrzostwach Polski. Zawody rozegrany w Krośnie. Łącznie wystartowało w nich pięciu zawodników z naszego miasta. Wyniki znajdziecie na eska.pl.

Trójka rywalizujących w Krośnie pilotów reprezentowała Grudziądzki Klub Balonowy. I wśród nich znajduje się świeżo upieczony wicemistrz Polski. To Tomasz Filus, który uzbierał 16 987 punktów. Piąte miejsce wywalczył z kolei Witold Filus - 14 895 punktów.

Na 29. pozycji uplasował się Michał Wojda, który na swoim koncie zapisał ostatecznie 4 140 punktów. Dla Michała był to jednak debiut w tej randzie zawodach.

Pozostała dwójka pilotów reprezentowała Aeroklub Nadwiślański. 17 miejsce zajął Andrzej Ogonowski 10 347 punktów, a 22 Joanna Biedermann 7 696 punktów.

Mistrzem Polski został Arkadiusz Iwański. Na drugim miejscu uplasował się wspomniany wcześniej Tomasz Filus. Brąz przypadł dla Romana Bauty.

Piloci odbyli łącznie 7 lotów (wszystkie zaplanowane przez organizatora), podczas których rozegrano 21 konkurencji.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Balony zrobiły show, czyli Nocny Pokaz Balonów w Nałęczowie. Ależ to robiło niesamowite wrażenie!