solanki grudziadz

i

Autor: Radio ESKA Udział w zajęciach będzie w pełni bezpłatny

Grudziądzkie solanki organizują kluby dla młodzieży. Sprawdź jak się zapisać! [AUDIO]

2021-03-26 13:31

Geotermia Grudziądz stawia na rozwój młodych osób. Na początku kwietnia w solankach startują dwa kluby, które skupią dzieci i młodzież z niepełnosprawnością umysłową w stopniu lekkim i umiarkowanym. Zajęcia odbywać się będą kilka razy w tygodniu i potrwają aż do lipca.

W grudziądzkiej Geotermii powstają dwa kluby młodzieżowe. Pierwszy to „Skarb Grudziądza”, drugi „Moc solanki”. Projekty skierowane są do dzieci i młodzieży w wieku szkolnym, którzy borykają się z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim i umiarkowanym. Zajęcia startują już na początku kwietnia.

Chcielibyśmy, że ta młodzież się ze sobą zintegrowała, żeby były bardziej śmiałe do siebie. Stawiamy także na rozwój i zdrowie - mówi Amanda Baranowska, dyrektor ds. organizacyjnych i lecznictwa.

ZOBACZ TEŻ - Małgorzata Kosińska, prezes Geotermii: Mamy plan na wyjście z trudnej sytuacji [WYWIAD AUDIO]

Członkostwo zarówno w jednym, jak i drugim klubie będzie bezpłatne. Z zapisami trzeba się spieszyć, ponieważ te prowadzone są tylko do końca marca.

Formularze do zapisu znajdują się na naszej stronie. Można również przyjechać zapisać się osobiście - dodaje przedstawiciela grudziądzkich solanek.

Co na zajęciach w klubie młodzieżowym?

Prócz warsztatów i spotkań rozwojowych, nie zabraknie również aspektu medycznego. Członkowie klubu będą mogli liczyć na szereg zdrowotnych zabiegów.

Każdy uczestnik odbędzie 10-dniowy cykl zabiegów rehabilitacyjnych. Dodatkowo będzie cykl pogadanek i wykładów w naszej tężni solankowej - informuje Amanda Baranowska.

O klubach młlodzieżowych na solankach opowiada Amanda Baranowska z Geotermii Grudziądz. Posłuchaj:

Udział jest bezpłatny. Zajęcia w ramach obydwu klubów potrwają do lipca.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Raport z anteny 26.03., godz.10