inkubator grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski Kilka tygodni temu teren pod budowę biurowca został ogrodzony. Od tamtego czasu nic się na nim nie dzieje

Co dalej z przetargiem na budowę inkubatora? W zaplanowanym budżecie brakuje 1,3 mln [AUDIO]

2021-03-25 16:46

Trwa weryfikacja złożonych ofert w przetargu na budowę nowego inkubatora przedsiębiorczości. Nowoczesny biurowiec, który stanie u zbiegu ulic Toruńskiej i Al 23 stycznia ma kosztować niespełna 20 milionów złotych.

O prawo do budowy nowoczesnego biurowca w centrum miasta ubiegały się cztery firmy, które złożyły bardzo zróżnicowane oferty.

Rozstrzał pomiędzy najtańszą, a najdroższą ofertą wynosi prawie 12 milionów złotych. Obecnie trwa weryfikacja dokumentacji - mówi prezydent Maciej Glamowski.

ZOBACZ TEŻ - Przygotowania do budowy Inkubatora Przedsiębiorczości w Grudziądzu. Stanie w centrum miasta

Najtańsza oferta opiewa na kwotę niespełna 21 milionów złotych. To o około 1,3 mln zł więcej niż budżet, który na tę inwestycję ma przygotowany Grudziądzki Park Przemysłowy. Podczas marcowej sesji radni dopytywali o kolejne działania spółki.

Co zamierza zrobić w tej sytuacji spółka Grudziądzki Park Przemysłowy? Czy dołożymy te 1,3 miliona złotych, czy unieważnimy przetarg i rozpiszemy go od nowa? - dopytywał radny Łukasz Kowarowski.

Jak się okazuje - spółka rozważa możliwość powiększenia tych środków o brakująca sumę. 

Spółka jest przygotowana na taki wydatek. Ma niezbędne środki na koncie. Dodatkowo będziemy starali się o powiększenie dofinansowania ze środków zewnętrznych - odpowiada włodarz miasta.

Radni na sesji pytali o przetarg na budowę inkubatora w centrum Grudziądza. Posłuchaj:

Przypomnijmy, biurowiec stanie u zbiegu ulic Toruńskiej i Al. 23 stycznia.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Super Raport 25.03 (Goście: Kamil Bortniczuk - Porozumienie, Bartosz Arłukowicz - europoseł PO), Sedno Sprawy: prof. Piotr Czauderna