autyzm grudziądz

i

Autor: Nadesłane / ZPER Grudziądz Dni autyzmu zawsze przypadają w kwietniu

Grudziądzkie Obchody Dni Autyzmu. Dziś startuje pierwsze wydarzenie [PLAN]

2022-04-13 14:15

„Autyzm akceptujesz, a Ja się rozwijam”. Pod takim hasłem Zespół Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych w Grudziądzu organizuje kampanię informacyjną z okazji Dni Autyzmu, które obchodzone są zawsze w kwietniu.

Dzisiaj w placówce startuje pierwsze wydarzenie. Będzie to wykład on line dr Adrianny Kloskowskiej, która współpracuje z ZPER w Grudziądzu.

Będzie to szkolenie dla rodziców osób ze spektrum autyzmu „Szczęśliwi rodzice wychowują szczęśliwe dzieci. Jak rodzice mogą zadbać o swój dobrostan” - mówi Anna Bolewska, nauczyciel specjalista w ZPER.

Początek wykład o 19:30 - LINK DO WYDARZENIA

Nie zabraknie także bezpłatnych konsultacji ze specjalistami w zakresie spektrum zaburzeń autyzmu.

Konsultacje prowadzone będą przez specjalistów z Zespołu Placówek Edukacyjno-Rewalidacyjnych dla dzieci/młodzieży ze spektrum zaburzeń autystycznych lub jego podejrzeniem - dodaje nasza rozmówczyni.

Konsultację będą realizowane od 25.04.04.2022r. do 29.04.2022 roku.

Z kolei na 22 kwietnia zaplanowano kolejny wykład. Tym razem w formie stacjonarnej.

Wykład prof. dr hab. Jacka J. Błeszyńskiego „Jak podejść do autyzmu – wyzwanie, możliwości, czy ograniczenia”, który zajmuje się problematyką autyzmu i głębokich deficytów w rozwoju - informuje Anna Bolewska.

Uczniowie grudziądzkich szkół będą mogli uczestniczyć prze cały kwiecień w akcji: „Poznaj z nami autyzm i stwórz padlet”.

Będziemy dzielić się wiedzą na temat spektrum zaburzeń, wymieniać doświadczeniami, swoimi spostrzeżeniami i odczuciami. Podejmiemy wspólne działania na rzecz osób ze spektrum. Wspólnie pokażemy swoją akceptację - kończy pracownik ZPER w Grudziądzu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ESKA XD #046 LUNCHBOX, CHARLI XCX, ZRANIONE PTAKI, NICOLAS CAGE