muzeum grudziadz noc

i

Autor: Radio ESKA Większość wydarzeń odbędzie się na muzealnym profilu na facebooku

Grudziądzkie muzeum szykuje się na nocne zwiedzanie. Będą także spotkania on line [AUDIO]

2021-05-07 15:49

Zbliża się kolejna Noc Muzeów. W tym roku nieco inna niż wszystkie pozostałe. 15 maja dla mieszkańców bezpłatnie otwarte zostaną dostępne obecne wystawy. Zwiedzić je będzie można w godzinach od 18 do 23.

Prócz bezpośredniego obcowania ze sztuką, nie zabraknie również wydarzeń w sieci. Te na muzealnym profilu na facebooku rozpoczną się już od godziny 18.

Odbędzie się m.in. wykład w ramach Internetowego Uniwersytetu Ludowego, otwarcie wystawy „Kartografia Grudziądza na przestrzeni wieków czy chociażby wirtualne oprowadzanie po stałej wystawie archeologicznej „Biżuteria średniowieczna z Gruczna” - mówi Marta Bolek-Maszewska z grudziądzkiego muzeum.

ZOBACZ TEŻ - Muzeum ponownie otwiera się dla grudziądzan. Te wystawy zobaczysz po majówce [AUDIO]

Przewidziano również osobistą wizytę w gmachu muzeum i zwiedzanie wszystkich dostępnych wystaw. Ekspozycje czekać będą także dzień później, w niedzielę (16 maja).

W programie mamy również wstęp wolny na wystawy stałe i czasowe, czyli tradycyjne zwiedzanie z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. W niedzielę otwarta będzie również wieża Klimek - dodaje pracownik Muzeum w Grudziądzu.

O nocy muzeów w Grudziądzu opowiada Marta Bolek-Maszewska. Posłuchaj:
Plan wydarzeń on line:
  • godz. 18.00 – otwarcie wystawy „Kartografia Grudziądza na przestrzeni wieków”
  • godz. 18.30 – Internetowy Uniwersytet Ludowy
  • godz. 19.00 – Noc w Muzeum w militarno-orientalnej odsłonie – prezentacja Mariusza Żebrowskiego
  • godz. 19.30 – wirtualne oprowadzanie po stałej wystawie archeologicznej „Biżuteria średniowieczna z Gruczna”
  • godz. 20.00 – prezentacja – zaproszenie do powstającej wystawy „Grudziądz – Rządz na bursztynowym szlaku”: opis badań na cmentarzysku Rządz, pokaz zachowanych zabytków i archiwaliów, a także prezentacja współczesnych badań (2017-2019)
  • godz. 20.30 – zaproszenie do wystawy "Dyplom 2021. Malarstwo, rysunek. Prace absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych w Grudziądzu"

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Raport z anteny 07.05, godz.10