sad ratusz grudziadz

i

Autor: Radio ESKA Grudziądzki ratusz zapowiada, że od wyroku najprawdopodobniej się odwoła

Grudziądzki ratusz przegrywa w sądzie z byłą dyrektor od promocji. Musi zapłacić odszkodowanie!

2021-09-15 19:03

Urząd Miejski w Grudziądz bezzasadnie zwolnił z pracy Małgorzatą Sadowską - Rodziewicz - tak zadecydował sąd. Była dyrektor Wydziału Kultury, Promocji i Sportu otrzyma odszkodowanie.

Była dyrektor Wydziału Promocji i Sportu w grudziądzkim urzędzie wygrywa w sądzie z ratuszem. Małgorzata Sadowska-Rodziewicz z pracy zwolniona została na początku grudnia 2019 roku. Kilka tygodni później sprawa trafiła do sądu pracy.

Okoliczności mojego zwolnienia przypominały czas komuny. To wyglądało tak jakby ktoś nie miał szacunku do wieloletniego pracownika Urzędu i człowieka - mówi Małgorzata Sadowska-Rodziewicz.

ZOBACZ TEŻ - Miasto uruchamia dodatkowe punkty spisowe. Sprawdź gdzie można się spisać!

Na korzyść byłej dyrektor zasądzono odszkodowanie w formie pensji za trzy miesiące.

Zapłacą za to mieszkańcy Grudziądza, a powinna osoba odpowiedzialna za sprawy kadrowe w ratuszu, czyli sekretarz miasta Andrzej Cherek - dodaje była dyrektor urzędu.

Co zrobi grudziądzki ratusz?

Urząd Miejski krótko skomentował przegraną sprawę z byłą dyrektor Wydziału Kultury, Promocji i Sportu.

Czekamy obecnie na uzasadnienie wyroku i jest wielce prawdopodobne, że będziemy się od niego odwoływali - informuje Karol Piernicki, rzecznik prasowy grudziądzkiego magistratu.

Obecnie funkcję dyrektora Wydziału Kultury, Promocji i Sportu pełni Michał Czepek. Ten stan ma się zmienić. Grudziądzki ratusz zapowiada, że w przyszłym tygodniu wybrany ma zostać nowy szef wydziału. Na jakich zasadach? O to, zapytaliśmy urząd.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

ŁP

FIGURA MODELKI/FIGURA TANCERKI - jak ONE to ROBIĄ? | ESKA XD - Fit vlog #31