Marek Nowak

i

Autor: Łukasz Piekarski Marek Nowak

Krytyka byłego dyrektora

Grudziądzki Holding Komunalny jak "Miś". Marek Nowak atakuje prezydenta Macieja Glamowskiego

2023-09-08 8:43

Ta spółka działa już od prawie czterech lat. Chodzi o Grudziądzki Holding Komunalny. Ten ostro podczas spotkania z lokalnymi dziennikarzami skrytykował były dyrektor szpitala, Marek Nowak.

Grudziądzki Holding Komunalny w ogniu krytyki. Podczas spotkania z dziennikarzami działalność założonej we wrześniu 2019 roku spółki w negatywnych słowach skomentował Marek Nowak. Były dyrektor szpitala „Biegańskiego” domaga się wręcz jej likwidacji.

Mamy ten holding i tak naprawdę, to co on dzisiaj znaczy? Jest dzisiaj jakimś wzajemnym towarzystwem. Ma już około 3 milionów złotych straty. A to będzie trzeba pokryć z naszych podatków - mówi Marek Nowak.

Były dyrektor lecznicy w Grudziądzu zapowiada, że daje prezydentowi czas na likwidację holdingu do wyborów parlamentarnych. 

Jeżeli pan do tego czasu nie zlikwiduje holdingu, to ja oddam tę sprawę do prokuratury. To jest klasyczne marnotrawstwo. Nie wiem po co panu to - dodaje.

Wśród zarzutów byłego dyrektora grudziądzkiej lecznicy jest także portal internetowy, który prowadzony jest przez holding komunalny.

Taki holding zajmuje się dzisiaj dziennikarstwem. Ma swój profil na facebooku, dobrze rozbudowany. Panie prezydencie, czy on zatrudnia tych dziennikarzy i fotoreporterów, czy też nie? - dopytuje były dyrektor grudziądzkiego szpitala.

Przypomnijmy, że podobne pytanie włodarzowi miasta na ostatniej sesji rady miejskiej zadał radny Prawa i Sprawiedliwości, Sławomir Szymański. Odpowiedzi ma otrzymać na piśmie.

Były dyrektor grudziądzkiego szpitala zapowiedział kolejne spotkania z dziennikarzami. Mają one odbywać się co czwartek.

Sonda
Czy wybierasz się na wybory parlamentarne?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl