Grudziądzka szesnastka ogłasza nabór uczniów do klas pierwszych

i

Autor: SP16 Grudziądz

Grudziądzka "szesnastka" ogłasza nabór uczniów do klas pierwszych

2021-02-23 13:40

Szkoły ogłaszają nabór do klas pierwszych i dumnie przestawiają swoje oferty edukacyjne. Wśród nich nie brakuje SP16, zlokalizowanej przy ulicy Kochanowskiego w Grudziądzu.

Szkoła Podstawowa nr 16 przy ulicy Kochanowskiego, otrzymała zgodę na utworzenie dwóch pierwszych klas, co daje 50 wolnych miejsc dla nowych uczniów. Placówka musi jednak zapewnić rezerwę dla dzieci, które dołączą do danej klasy podczas trwania roku szkolnego. Szkoła ma obowiązek przyjąć dziecko zamieszkałe w obwodzie, bez względu na to, kiedy dołączy do listy uczniów. Maksimum każdej klasy to 25 osób.

W bydgoskich szkołach ruszyły egzaminy zawodowe

Placówka zapewnia liczne zajęcia pozalekcyjne. Na liście widnieje możliwość uczestnictwa w szkolnym chórze, kole fotograficznym czy kabarecie. Ponadto, szkoła dokłada wszelkich starań by dzieci jak najchętniej rozwijały swoje zainteresowania historyczne. Szkoła dumnie nosi imię płk. Zbigniewa Makowieckiego. Dzieci, mogą liczyć na zajęcia prowadzone w tematycznych, kolorowych salach. Każdy uczeń może skorzystać z nowoczesnej szatni, w której szafki przeznaczone są dla każdego. Zajęcia sportowe odbywają się na wielofunkcyjnym boisku.

Zgłaszanie wniosków o przyjęcie ucznia do szkoły zamieszkałego w obwodzie, zakończy się 5 marca. Dzieci spoza obwodu, mogą zgłosić chęć nauki w SP16 do 22 marca. Komisja rekrutacyjna, listę kandydatów zarówno przyjętych jak i nieprzyjętych, do publicznej wiadomości poda 9 kwietnia. "Szesnastka" zachęca do osobistego składania wniosków w placówce. Dyrekcja zapewnia wysoki standard bezpieczeństwa, w związku z panującą pandemią.