mural budowlanka

i

Autor: Łukasz Piekarski Nowy mural przy ZSBiP w Grudziądzu

Edukacja

Grudziądzka Budowlanka z muralem Kopernika. To początek przygotowań do wyjątkowego jubileuszu

2024-06-07 9:57

Na murach grudziądzkiej budowlanka pojawił się specjalny gość. To patron szkoły, Mikołaj Kopernik. Postać legendarnego astronoma i ekonoma wykonana została w formie muralu.

Grudziądzka budowlanka wyeksponowała swojego patrona. Mikołaj Kopernik pojawił się na ścianie elewacyjnej szkoły. To nowy mural na terenie naszego miasta.

Są dwa powody. Po pierwsze Grudziądz staje się coraz piękniejszym miastem i jako społeczność szkoły chcieliśmy się do tego przyłączyć. Po drugie to początek przygotowań do 50-lecia Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych Mural przedstawia autorski wizerunek Mikołaja Kopernika z głową skierowaną ku górze. Ma to symbolizować m.in. patrzenie w przyszłość i podążanie za nowymi technologiami - mówi Magda Mięsikowska z grudziądzkiej "Budowlanki". Magda to inicjatorka pomysłu.

Do współpracy zaproszono m.in. autorkę projektu, panią Karolinę Łagodzińską-Mańkowską.

To cudowna kobieta, która zaskoczyła nas wieloma pomysłami. Okazała wobec nas ogromną cierpliwość, jeśli chodzi o dobór projektu - dodaje Magda Mięsikowska.

Mówi Magda Mięsikowska z ZSBiP w Grudziądzu. Posłuchaj:

Przygotowanie muralu wsparła firma Wienerberger. Jeszcze przed rozpoczęciem prac okazało się, że potrzebne będzie rusztowanie. Tutaj pomocną dłoń wyciągnęła firma JPD Krupiński z Grudziądza.

Szkołę czeka okrągły jubileusz

Przed Zespołem Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądza bardzo ważne święto. Placówka w przyszłym roku będzie obchodziła swoje 50-lecie istnienia. Mural z Mikołajem Kopernikiem w roli głównej to dopiero początek przygotowań.

W przyszłym roku planujemy uroczystą galę w Centrum Kultury Teatr. Celujemy w datę Dnia Nauczyciela - zapowiada Krzysztof Badźmierowski, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu.

Mówi Krzysztof Badźmierowiski, dyrektor grudziądzkiej 'Budowlanki". Posłuchaj:

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Iga Świątek gra z Jasmine Paolini w finale Roland Garros