wot grudziadz szkolenia

i

Autor: Nadesłane Łącznie w całym regionie ćwiczenia wojskowe odbyło blisko 500 mundurowych

Grudziądzcy terytorialsi na szkoleniu rotacyjnym. Nad czym pracowali?

2021-09-07 11:01

Weekendy w Wojskach Obrony Terytorialnej to szczególnie intensywny czas. Właśnie wtedy odbywają się szkolenia rotacyjne, podczas których każdego miesiąca szkolą się tysiące żołnierzy ochotników. Podobnie było w województwie kujawsko-pomorskim. 4 i 5 września ćwiczenia wojskowe odbyło blisko 500 mundurowych, w tym członkowie grudziądzkiego batalionu.

Pierwsze wrześniowe ćwiczenia odbyły się w Toruniu oraz Grudziądzu. Co za tym idzie, szkolił się najstarszy i najmłodszy batalion w strukturach 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Każde szkolenie rozpoczyna się od porannego apelu ewidencyjnego, gdzie jest sprawdzana obecność. Jest to również czas dla dowódców kompanii na przekazanie swoim podwładnym wszystkich istotnych spraw. Po tych czynnościach następuje pobranie broni oraz sprzętu wojskowego niezbędnego do bezpiecznego wykonywania zadań oraz szkolenia - mówi Paweł Banasiak, rzecznik prasowy WOT w Kujawsko-Pomorskim.

ZOBACZ TEŻ - Przysięga wojskowa i piknik w Grudziądzu. Święto Brygady Obrony Terytorialnej

Żołnierze WOT na każdym szkoleniu rotacyjnym wykonują strzelania z karabinka MSBS Grot. Tak było i tym razem, gdzie strzelali do celów ukazujących się. Dowódcy dbają również o sprawność fizyczną swoich podwładnych.

Zajęcia z atletyki terenowej mają pokazać Terytorialsom jak dbać o formę. Podczas wcielenia na szkolenie podstawowe ich kondycja jest weryfikowana poprzez bieg na 3 km, brzuszki oraz ugięcia ramion. Pierwszy egzamin z wychowania fizycznego zdają po roku szkolenia. Ocena, jaką uzyskają, jest składową do opiniowania rocznego żołnierza - dodaje nasz rozmówca.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Viki Gabor zaprasza na wywiad na ESKA.pl!