defibrylator grudziadz

i

Autor: Nadesłane Defibrylatory wyposażą komórki organizacyjne Urzędu Miejskiego w Grudziądzu

Urząd Miejski w Grudziądz zakupił nowe defibrylatory. Gdzie znajdą się te urządzenia?

2021-09-07 10:53

W przestrzeni publicznej pojawi się sześć urządzeń AED – automatycznych defibrylatorów, dzięki którym każdy będzie mógł uratować ludzkie życie.

Na terenie miasta powstanie sieć defibrylatorów, które mogą zostać użyte w sytuacji zagrożeń życia i zdrowia podczas nieszczęśliwych zdarzeń nagłego zatrzymania krążenia. Urządzenie wydaje polecenia głosowe prowadząc ratownika krok po kroku przez każdy kolejny etap działań i postępowań przez jakie musi przejść ratujący życie.

Urząd Stanu Cywilnego to jedna z sześciu lokalizacji, w których defibrylatory zamontowane zostaną na stałe. Pozostałe walizeczki – wraz z szafkami – znajdować się będą w budynkach: Ratusza (ul. Ratuszowa 1), Straży Miejskiej (ul. Piłsudskiego 51), Centrum Edukacji Ekologicznej (ul. Nad Torem 1) oraz w siedzibie Urzędu Miejskiego (ul. Sikorskiego 32). Jedno z urządzeń, przystosowane do użytkowania w terenie, daje możliwość użycia go podczas imprez plenerowych czy obchodów odbywających się na terenie Grudziądza. Defibrylator ten znajduje się w wodoszczelnej walizce o zwiększonej odporności na uderzenia i wstrząsy i pozostanie w Wydziale Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Defibrylatory zostaną zamontowane w miejscach, gdzie przebywa wielu mieszkańców naszego miasta. Dzięki temu każda postronna, będąca najbliżej zdarzenia osoba, będzie mogła udzielić pomocy i uratować komuś życia. Urządzenie jest proste w obsłudze, ponieważ informuje potencjalnego ratownika o wszystkich czynnościach jakie powinien wykonywać w danym momencie – mówi Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski.

ZOBACZ TEŻ - Kawaleryjski mural zdobi ulicę Chełmińską w Grudziądzu

Do każdego urządzenia dostarczono zestaw pierwszej pomocy, który chroni ratownika i ułatwia mu wykonywanie czynności.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Super Raport 06.09 (Goście: Hanna Gill-Piątek - Polska 2050, Jan Maria Jackowski - senator, PiS)