policja grudziadz

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Działania NURD prowadzone są cyklicznie

Grudziądzcy policjanci z kolejną akcją NURD. Ile pojazdów skontrolowano?

2023-03-13 11:20

Policjanci z Grudziądza po raz kolejny przeprowadzili akcję „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Skupia się ona przede wszystkim na poprawie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Głównym celem prowadzonej przez grudziądzkich policjantów akcji było podniesienie poziomu bezpieczeństwa wśród tej grupy użytkowników dróg.

Jest ona najbardziej narażona na odniesienie poważnych obrażeń w sytuacji uczestniczenia w zdarzeniu drogowym - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Mundurowi skontrolowali 95 pojazdów, wśród których 27 popełniło wykroczenia wobec pieszych lub rowerzystów. Policjanci w trakcie działań wspomagali się Miejskim Monitoringiem Wizyjnym.

W związku z tym, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na skutki wypadków drogowych, działania NURD są prowadzone cyklicznie przez cały rok - dodaje policjant.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Dwóch policjantów w szpitalu. Szalony pościg w Lubuskiem