straz pozarna

i

Autor: Pixabay W III LO będą uczyli się przyszli strażacy

Grudziądz. W III LO będzie nowy kierunek nauczania. Chodzi o przyszłych strażaków

2023-03-10 0:37

Rok temu pojawiła się analityka, a teraz w planie jest pożarnictwo. Klasę o profilu strażackim chce utworzyć III Liceum Ogólnokształcące w Grudziądzu. Nabór ma ruszyć wiosną tego roku.

Chcą szkolić przyszłe pokolenia strażaków. W III Liceum Ogólnokształcące w Grudziądzu chcą utworzyć nowy kierunek kształcenia. Chodzi o klasę o profilu pożarniczym.

Chcemy żeby szkoła się rozwijała i żeby była jeszcze bardziej atrakcyjna dla absolwentów szkół podstawowych z Grudziądza i okolic. Chcemy ich do siebie przyciągnąć - mówi Łukasz Piasecki, dyrektor III LO w Grudziądzu.

Pieczę nad nową klasą ma sprawować miejska komenda Państwowej Straży Pożarnej.

Byłem w tym temacie na rozmowie u komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej. Pan komendant jest jak najbardziej na "tak". Wstępnie o tym pomyśle rozmawialiśmy już dwa lata temu - dodaje nasz rozmówca.

Nowa klasa powstać miałaby od przyszłego roku szkolnego. Aby tak się stało potrzeba jeszcze zielonego światła ze strony ratusza.

Ja jestem na "tak", grono pedagogiczne jest na "tak", pan komendant PSP jest na "tak". Wydział Edukacji myślę, że też będzie na "tak". Jestem już po wstępnych rozmowach z panią dyrektor Melkowską. Nie usłyszałem w urzędzie słowa "nie" - przekazuje dyrektor Piasecki.

Szkoła rozpoczęła współpracę z kolejną uczelnią wyższą

Uczniowie III LO z Grudziądz zyskali nowe perspektywy zawodowe. Szkoła rozpoczęła współpracę z Powiślańską Szkołą Wyższą z Kwidzyna. Chodzi przede wszystkim o kształcenie na kierunkach medycznych.

Powinniśmy młodzież kształcić w kierunkach przyszłości. Pielęgniarka, ratownik to będą te zawody, które faktycznie będą oferowały miejsca pracy - Katarzyna Strzała-Osuch, rektor uczelni.

W ramach współpracy uczniowie lepiej zapoznają się z ofertą studiów oraz będą brali aktywny udział w zajęciach przygotowywanych przez wykładowców.

Będziemy mieli tutaj wiele zajęć praktycznych, gdzie uczniowie będą po prostu w praktyce poznawali arkana sztuki ratownictwa medycznego i te zajęcia będą odbywały się zarówno tutaj w murach naszej szkoły, jak i na uczelni - dodaje Łukasz Piasecki z III LO.

Wcześniej szkoła zawarła porozumienie z podobną uczelnią z Gniezna.​

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Galeria handlowa zrównana z ziemią! Obraz jak po katastrofie