odsniezanie chodników

i

Autor: Nadesłane Grudziądzanki odśnieżyły chodnik przy ul. Kalinkowej

Grudziądzanki odśnieżyły chodnik przy Kalinkowej. Obnażyły niedociągnięcia miejskich służb [AUDIO]

2021-02-22 17:58

Nietypowego zajęcia podjęły się dwie grudziądzanki. Pani Magdalena i Natalia postanowiły obnażyć niedociągnięcia miejskich służb. Wzięły łopaty i odśnieżyły chodnik przy ulicy Kalinkowej.

Stan chodników w niektórych częściach miasta budzi sporo zastrzeżeń. Obecnie na wielu spacerowych traktach zalega błoto pośniegowe, a pod nim często kryje się warstwa lodu. Ta przy odrobinie nieuwagi może być niebezpieczna.

Z moich okien mam widok na chodnik. W ciągu piętnastu minut widziałam jak troje starszych ludzi przewróciło się. Postanowiłam coś z tym zrobić. Najpierw zaczęłam sama odśnieżać chodnik, później przyłączyła się do mnie moja koleżanka Natalia. Wzięłyśmy łopaty i tak odśnieżyliśmy ten chodnik - mówi Magdalena Cumbrowska.

ZOBACZ TEŻ - Pożar w kamienicy na Wybickiego w Grudziądzu. Są dwie ofiary! [ZDJĘCIA, AUDIO]

Choć w ostatnich dniach temperatury podskoczyły w górę, to jeszcze w weekend niektóre chodniki nie nadawały się do swobodnego spaceru dla wózków.

Jest tragicznie ze stanem naszych chodników. Ja nie wiem jak Grudziądz jest podzielony, ale nadal są miejsca, gdzie chodniki wciąż są nie do przejścia - dodaje grudziądzanka.

Mówi Magdalena Cumbrowska. Posłuchaj:

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Złodzieje polują na te marki samochodów | ESKA XD #016