brzeg grudziadz

i

Autor: Facebook / Maciej Glamowski Nagrodę wręczono podczas obchodów Święta Wojewódzka na grudziądzkiej Marinie

Grudziądz z nagrodą Przyjazny Brzeg. Wręczono ją podczas Święta Województwa

2022-06-06 11:29

Duże wyróżnienie dla Grudziądza. Nasze miasto otrzymało nagrodę Przyjaznego Brzegu za 2021 r. Galę z jej wręczeniem zorganizowano przy okazji obchodów Święta Województwa na Marinie.

Nagrodę z rąk przedstawiciela kapituły konkursowej odebrał prezydent Grudziądza, Maciej Glamowski.

Urząd Miejski w Grudziądzu zdobył tę nagrodę za spójne i wieloletnie działania zmierzające do przywrócenia właściwej rangi rzeki Wisły w życiu organizmu miejskiego i aktywną promocję turystyki wodnej - mówi Adrianna Klimkiewicz, pracownik grudziądzkiego ratusza.

Prócz Grudziądza wyróżnienia przyznano także innym podmiotom.

Przyznane wyróżnienia:
  • 1.       Urząd Miasta i Gminy Wieleń – za konsekwentne rozwijanie infrastruktury służącej wodniakom i mieszkańcom miasta oraz promocję turystyki wodnej poprzez budowę bulwarów miejskich i zagospodarowanie przyległych terenów.
  • 2.       Gmina Aleksandrów – za spójną politykę rozwoju turystyki kajakowej, działania promocyjne zmierzające do spopularyzowania regionu oraz projekty edukacyjne         i wydawnicze wspierające aktywność wokół Pilicy.
  • 3.       Fundacja Klasyczne Jachty z Luzina – za ocalenie od zagłady zabytkowych jachtów morskich oraz zorganizowaną i konsekwentną działalność edukacyjną na rzecz środowiska żeglarskiego.
  • 4.       Nadwarciański Park Krajobrazowy – za wieloletnią ochronę krajobrazu Warty, działania proekologiczne mające na celu szczególnie cenne obszary przyrodnicze oraz za promocję turystyki poprzez wytyczanie szlaków i wsparcie Ośrodka Edukacji Przyrodniczej.
  • 5.        Oddział Żeglarski PTTK Pasat z Bydgoszczy – za wieloletni aktywny rozwój różnorodnych form turystyki żeglarskiej, wszechstronną działalność popularyzatorską i proekologiczną, organizację wielu imprez promocyjnych i sportowych oraz utrzymanie wysokich standardów szkoleń żeglarskich.
  • 6.       Stowarzyszenie Wodniaków FLIS ze Słupna – za promowanie różnorodnych form turystyki wodnej i działań otwartych na lokalną społeczność oraz nawiązanie do tradycyjnych wartości wodniackich.
  • 7.       Stanica Wodna PTTK z Wdzydz Kiszewskich – za stałą modernizację i konsekwentne utrzymanie wysokich standardów obsługi turystów wodniaków.
  • 8.       Port Tabat z Wilkas – za kompleksową rewitalizację starego portu i jego przeobrażenie w nowoczesną marinę oraz zagospodarowanie zaniedbanego otoczenia portu i jego całkowitą przemianę w miejsce atrakcyjne dla turystów.
  • 9.       Gdański Ośrodek Sportu z Gdańska – za budowę nowoczesnej przystani na Wyspie Sobieszewskiej i całkowitą odmianę otoczenia w rejon tętniący wodniackim życiem, stworzenie od podstaw infrastruktury towarzyszącej oraz sprawne zarządzanie przystaniami na terenie Gdańska.
  • 10.    Miniatury Żeglarskie – dla Andrzeja Kowalczyka za wieloletnie, konsekwentne budowanie marki serii wydawniczej książek żeglarskich, aktywną działalność edytorską na rzecz społeczności żeglarskiej oraz popularyzację historii żeglarstwa.
  • 11.   Regaty Seniorów – dla ośrodka Oczy Mazur za wypracowanie oryginalnej formuły regat oraz wieloletnie wspieranie żeglarzy starszego pokolenia dzięki czemu kilka tysięcy osób miało okazję żeglować w doskonale przygotowanej imprezie.
  • 12.   Szkuner Bezdomnych – za pokonanie wielu trudności i doprowadzenie do zakończenia wieloletniego, trudnego projektu budowy jachtu morskiego siłami osób dotkniętych bezdomnością.
  • 13.   Adam Hamerlik – za wieloletnią działalność edukacyjną Szkutni po Godzinach oraz konsekwentną realizację przemyślanego planu przywracania do życia starych jachtów z duszą i dzielenie się wiedzą szkutniczą.
  • 14.   Aleksander Celarek – za wieloletnią aktywność na rzecz ochrony dziedzictwa szkutnictwa Kaszub realizowaną poprzez działalność edukacyjną i popularyzatorską, a także popularyzację tradycyjnego żeglarstwa w mediach społecznościowych.
  • 15.   Jacek Marczewski – za propagowanie nieszablonowej formy wypoczynku na wodzie, promowanie tradycyjnego szkutnictwa wiślanego dostępnego dla wszystkich oraz działalność wystawienniczą i edukacyjną związaną z dawnymi typami łodzi.

Uroczystą galę, która odbyła się tuż przed koncertami poprzedziło spotkanie z z kapitanem Andrzejem Kowalczykiem.

Pan Andrzej jest instruktorem żeglarstwa, wydawcą, dziennikarzem i też alpinistą. W latach 80' zmuszony był do emigracji, ponieważ działał w strukturach "Solidarności" i prowadził również wydawnictwo. Wyjechał do Francji. Tam na miejscu założył Polski Instytut Wydawniczy, w którym wydawał przez jakiś czas "Tygodnik Solidarność" - dodaje pracownik Urzędu Miejskiego.

Jak twierdzą organizatorzy samej nagrody - jednym z czynników, który ponownie otworzył Grudziądz na rzekę Wisłę była wybudowana przed laty Marina.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

TAK WYGLĄDA LUKSUSOWE ŻYCIE EKIPY FRIZA | ESKA XD - Radio Eska #50