obligacje

i

Autor: Łukasz Piekarski Za przyjęciem projektu uchwały zagłosowało 13 radnych

Sesja Rady Miejskiej

Grudziądz wyemituje obligacje na 61,5 miliona złotych. Zgodę wyrazili radni

2023-03-29 13:35

Podczas trwającej obecnie sesji Rady Miejskiej Grudziądz jednym z punktów była zgoda na wyemitowanie obligacji w kwocie 61,5 miliona złotych. Projekt uchwały poparło 13 radnych.

Radni nie zdecydowali się na dyskusję nad projektem uchwały o obligacjach. Od razu przeszli do głosowania - 13 za i 8 przeciwko. O komentarze w tej sprawie zapytaliśmy ich jeszcze przed rozpoczęciem sesji:

Radni z Grudziądza o emisji obligacji przez ratusz. Posłuchaj wypowiedzi:

Na jaki cel zostaną przeznaczone środki z obligacji? Chodzi o pozyskanie środków na pokrycie planowanego deficytu budżetu w kwocie 40 milionów złotych, a także na spłatę wcześniej zaciągniętych zobowiązań z tytułu emisji papierów wartościowych oraz zaciągniętych pożyczek i kredytów w kwocie 21,5 miliona złotych. Tak czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Pozyskane pieniądze przeznaczone zostaną na miejskie inwestycje.

Budowa basenu przyszkolnego na osiedlu Strzemięcin to jedna z priorytetowych inwestycji, jaką zamierzamy zrealizować - mówił podczas sesji Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza.

W kwestii budowy basenu trwa obecnie postępowanie przetargowe. Otwarcie kopert planowane jest na 18 kwietnia.

Obligacje zostaną wyemitowane w 2023 roku, a ich wykup nastąpi w latach 2028-2037.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl