umowa hala

i

Autor: Łukasz Piekarski Podpisanie umowy na budowę hali targowej przy Łyskowskiego

Inwestycje

Grudziądz. Umowa na budowę hali targowej podpisana. Będą nowe miejsca do handlu przy Łyskowskiego

2023-05-30 20:17

Zarząd Dróg Miejskich w Grudziądzu podpisał umowy z wykonawcami dwóch ważnych inwestycji drogowych i targowych. To budowa nowego łącznika drogowego ulic Łyskowskiego i Karabinierów oraz nowej hali targowej przy ulicy Łyskowskiego.

Pojawią się nowe miejsca do handlu. Chodzi o giełdę hurtową przy ulicy Łyskowskiego w Grudziądzu. Na terenie targowiska wybudowana zostanie nowa hala wraz z infrastrukturą drogową.

To długo wyczekiwana i bardzo potrzebna inwestycja. W ten sposób inwestujemy ponad 25 milionów złotych, by ożywić i zagospodarować ten rejon miasta, a także dać handlowcom nowoczesne i bardziej komfortowe miejsce do prowadzenia swojej działalności - mówi prezydent Maciej Glamowski.

Całe przedsięwzięcie podzielono na cztery część. Drogę za około 8,5 miliona złotych wybuduje grudziądzka firma Prasbet, natomiast za budowę hali odpowiadać będzie firma Hosta Group. Wartość tego zadania to niespełna 17,2 miliona złotych. Nadzór inwestorski nad pierwszą częścią prowadzić będzie firma Radex (koszt ok. 55 tys. zł), a nad drugą firma Budoma (koszt 194 tys. zł).

umowa hala 2

i

Autor: Łukasz Piekarski Umowa na budowę hali targowej

Wykonawcy będą mieli 13 miesięcy na realizację swoich inwestycji.

W uroczystości podpisania umów udział wzięli prezydent Maciej Glamowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Anna Gembicka, poseł na Sejm RP Jan Krzysztof Ardanowski, wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau oraz radni Rady Miejskiej i Rady Powiatu Grudziądzkiego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Dorota i Wojtuś spoczęli na cmentarzu. Na ten widok pękają serca