dofinansowanie drogi

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Miasto uzyskało 4,7 miliona złotych dofinansowania

Kasa z rządu

Grudziądz z wsparciem na remont i budowę dróg. Podpisanie umowy w Urzędzie Miejskim

2023-05-30 2:20

Miliony na drogowe inwestycje w Grudziądzu. Miasto otrzymało wsparcie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Chodzi o dwie ulice. Szczegóły poniżej w artykule.

Umowy podpisali wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau oraz prezydent Grudziądza Maciej Glamowski. Dotyczą one dofinansowania w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

To jest na modernizację ulicy Rybackiej, czyli bardzo długo wyczekiwanej inwestycji. Tutaj zdobyliśmy środki na poziomie 2,7 miliona złotych. Uzyskaliśmy również środki na budowę łącznika między ulicami Toruńską, a Kwiatową. W tym przypadku mówimy o dofinansowaniu rzędu 2 milionów złotych - mówi prezydent Maciej Glamowski.

  • Przebudowa ulicy Rybackiej rozpoczęła się wraz z końcem marca tego roku i ma potrwać do 30 marca 2024 roku. Wartość inwestycji to nieco ponad 5 milionów złotych, z czego na mocy dzisiaj podpisanej umowy miasto otrzyma 2,7 miliona złotych wsparcia.
  • Ponad 50-procentowe dofinansowanie zyskała także budowa nowej drogi łączącej ulice Kwiatową z Toruńską. Tutaj koszt prac wyceniono na niespełna 4 miliony złotych, a około 2 milionów złotych pochodzić będzie właśnie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Grudziądz odrabia pewne zaległości, które z przeszłości miał i my ten proces cały wspieramy. Chcemy żeby to miasto, które ma nie tylko ambicje, ale również te słuszne ambicje na co dzień zaspokajało - dodaje wicewojewoda, Józef Ramlau.

Obie inwestycje w Grudziądzu już trwają

Na placu budowy łącznika trwają prace porządkowe po rozbiórkach, prowadzone są roboty ziemne i budowany kolektor kanalizacji deszczowej.

Niezależnie od tego równolegle swoje zadania związane z budową wodociągu i kanalizacji sanitarnej prowadzą Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia - informuje Karol Piernicki, rzecznik ratusza.

Z kolei jeśli chodzi o remont ulicy Rybackiej, na odcinku od alei 23 Stycznia do wysokości Rybackiej 13 układane jest kruszywo na pasie jezdni oraz chodniki, a na pozostałym fragmencie trwają prace ziemne.

Za remont ulicy Rybackiej odpowiada firma "Prasbet", a za budowę łącznika Kwiatowej z Toruńską grudziądzka firma "Feniks".

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl