foty plastyk

i

Autor: Nadesłane / Liceum Plastyczne w Grudziądzu Uczniowie sesję zrealizowali na ulicach grudziądzkiej starówki

Grudziądz. Uczniowie z Liceum Plastycznego na prestiżowym konkursie. Zobacz zdjęcia zza kulis

2023-01-17 2:25

Uczniowie z Grudziądza wyróżnieni w prestiżowym konkursie dla fotografów. To Ogólnopolski Frankofoński Konkurs Fotograficzny, który organizowany jest w Gdyni. Swoje prace zgłosili do niego Antonina Jakielska i Kacper Zapałowski z lokalnego Liceum Plastycznego.

Ich prace trafiły na ogólnopolską wystawę. Uczniowie z Liceum Plastycznego w Grudziądz wzięli udział w Ogólnopolskim Frankofońskim Konkursie Fotograficznym w Gdyni. Nadesłane przez nich zdjęcia znalazły się w gronie 49 wyróżnionych.

Będąc w pierwszej klasie już musiałem pomyśleć, czy będę grafikiem lub fotografem. Wybrałem to drugie, ponieważ mój tata robił zdjęcia hobbistycznie. Tak mnie w to wciągnął i polubiłem to bardzo. Fajnie jest przedstawianie czegoś, co jest dookoła nas - mówi Kacper Zapałowski, uczeń Liceum Plastycznego w Grudziądzu.

Do tego konkursu podeszliśmy w trzech etapach. Zorganizowaliśmy trzy różne sesje i każdą z nich sobie tutaj w szkole, wspólnie przegadaliśmy. Przynosiliśmy różne rekwizyty. To był bardzo skomplikowany wręcz plan naszego działania - dodaje Joanna Zasada, nauczyciel fotografii. 

Na konkurs nadesłano ponad 700 zdjęć. Na wystawę pokonkursową jury wybrało tylko 49. Wśród zwycięskich są te, które pochodzą z Grudziądza i są na nich modelki z Liceum Plastycznego.

Pozujemy sobie nawzajem i nawzajem robimy sobie także zdjęcia. Miałam to szczęście, że mogłam być w tej sesji modelką. Ja ogólnie przyszykowałam się, jeśli chodzi o ubiór. Później poszli do parku i zaczęliśmy robić zdjęcia - opowiada Sandra Elwertowska, uczennica Liceum Plastycznego w Grudziądzu.

Fakt, że do zdjęć pozują koledzy i koleżanki z klasy ułatwia pracę na planie.

Kontakt z modelem jest bardzo ważny i tak samo ważna jest praca modela w tym wszystkim. Fakt, że to był kolega, czy koleżanka z klasy sprawiło, że było nam o wiele łatwiej w plenerze. Mogliśmy bez problemu się dogadać, ustalić jakieś dodatkowe szczegóły - dodaje Kacper Zapałowski. 

Wystawa finałowych prac konkursowych w pierwszej kolejności organizowana jest w Gdyni. Później trafi także do innych miast.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl