parking niepelnosprawni

i

Autor: Pixabay Tylko w zeszłym roku municypalni z Grudziądza odnotowali 260 takich zgłoszeń

Grudziądz. Strażnicy Miejscy sprawdzają miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych

2023-02-06 2:02

Parkowanie na miejscu dla inwalidy przysługuje osobom z orzeczoną prawnie niepełnosprawnością. Odstępstwo od tej zasady grozi mandatem i punktami karnymi.

Strażnicy Miejscy z Grudziądza zaczęli kontrole miejsc parkingowych dla niepełnosprawnych. Pierwszego dnia podjęli kilkanaście interwencji. Głównie w centrum miasta.

To była nasza pierwsza akcja, która dotyczyła kontroli miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Tamtego dnia mieliśmy 14 wezwań. Były to prośby od mieszkańców, oraz interwencje z miejskiego monitoringu. Łącznie wypisano sześć pouczeń - mówi Bogumiła Leśniewicz ze Straży Miejskiej w Grudziądzu.

Mandatów póki co nie było. Te wystawiane są w wyjątkowych sytuacjach.

Jeśli zostawiamy samochód na miejscu dla osoby niepełnosprawnej bez zezwolenia, musimy się liczyć z mandatem karnym w kwocie 800 złotych oraz 6 punktami karnymi - dodaje strażniczka.

Tylko w zeszłym roku municypalni z Grudziądza odnotowali ponad 260 interwencji związanych z zastawianiem miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych.

Wcześniej o problemie poinformował radny Paweł Napolski z Koalicji Obywatelskiej.

Informacje przekazał mi mieszkaniec Grudziądza. To właśnie od niego wyszła propozycja cyklicznych kontroli takich miejsc parkingowych - mówi radny Napolski.

Co z kartami dla osób niepełnosprawnych?

Karta parkingowa osoby niepełnosprawnej zgodnie z ustawą covidową zachowuje ważność do 60 dni od dnia odwołania stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

Jakie mandaty za zastawianie miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych?

karze. Jeśli zostawiamy samochód na miejscu dla osoby niepełnosprawnej bez zezwolenia, musimy się liczyć z mandatem karnym w kwocie 800 złotych oraz 6 punktami karnymi.

Jeżeli natomiast posługujemy się kartą parkingową i nie jesteśmy do tego uprawnieni możemy zostać ukarani mandatem karnym w kwocie 400 złotych. W przypadku posługiwania się kartą parkingową bez uprawnień i jednoczesnym łamaniu prawa poprzez niestosowanie się do znaków drogowych możemy zostać ukarani mandatem karnym w kwocie 1200 złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Piotr Jarosz komentuje kontrowersje po FAME MMA 17