nagroda aleksandra

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Nagrodę przyznała kapituła

Wyróżnienie

Grudziądz. Przyznano nagrodę Aleksandra. Otrzyma ją Jan Kaznocha!

2024-02-08 10:47

Poznaliśmy laureata tegorocznej nagrody Aleksandra. Został nim Jan Kaznocha. Jego współpraca z Centrum Kultury Teatr trwa już od blisko jedenastu lat.

Pan Jan Kaznocha jest wolontariuszem, który służył pomocą podczas niejednego wydarzenia kulturalnego, a jego wiedza i umiejętności okazują się również pomocne przy obsłudze teatralnego archiwum.

Przyznając Nagrodę członkowie kapituły kierowali się wielką kulturą osobistą Laureata oraz jego niebywałą pasją, przejawiającą się w bardzo konkretnej działalności, podejmowanej na rzecz instytucji kultury - informuje Marcin Mielnicki z Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Kapituła obradowała w następującym składzie: Anna Janosz, Maryla Rzeszut, Karola Skowrońska, Beata Kastner, Marianna Gitner-Sawistowska, Zbigniew Kulwicki i Grzegorz Romanowski. W skład kapituły, obok stałych członków, wchodzą też kolejni laureaci Nagrody.

Statuetka przyznawana jest osobom, które poprzez swoją pracę, czy jakąkolwiek inną działalność, w szczególny sposób przyczyniły się do rozwoju grudziądzkiego Teatru. Nagroda wręczona zostanie podczas Międzynarodowego Dnia Teatru 23 marca, w związku z Grudziądzką Wiosną Teatralną.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Express Biedrzyckiej - Grzegorz SCHETYNA