Kulinaria

Na sam widok aż ślinka cieknie! Uczniowie grudziądzkiego Gastronomika z pączkami

2024-02-08 13:12

​Tłusto czwartkowy temat ponownie zagościł w murach grudziądzkiego „Gastronomika”. Uczniowie od porannych godzin przygotowywali tradycyjne pączki i faworytki. Wybraliśmy do nich z eskowym mikrofonem.

Tłusty czwartek jest oczywiście jednym z najbardziej wyczekiwanych dni w roku dla wszystkich miłośników słodkości. Dziś od godzin porannych przed sklepami spożywczymi i cukierniami w całym kraju ustawią się długie kolejki. Większości miłośników słodyczy nie będzie to oczywiście przeszkadzać - tego dnia nie trzeba bowiem nadmiernie przejmować się kaloriami.

Swój udział w tłustym czwartku mają również uczniowie grudziądzkiego "Gastronomika". Posłuchajcie relacji z naszej krótkiej wizyty:

Uczniowie grudziądzkiego "Gastronomika" pieczą pączki. Posłuchaj relacji:

Dietetyk z Grudziądza radzi - warto znać umiar

​Tego dnia podobno nie tuczą. Dziś tłusty czwartek, a więc chodzi o pączki. Ile możesz zjeść pączków, by sobie nie zaszkodzić?

Jestem za tym, aby każdą tradycję pielęgnować. Uważam, że każdy, kto potrafi skończyć na jednym pączku powinien go zjeść - mówi Maria Łojewska, dietetyczka z Grudziądza.

Typowy pączek z lukrem i dżemem waży około 70 g. Ich kaloryczność zależy jednak od tego, w jaki sposób jest przygotowany.

Średnio, taki standardowy pączek ma ok. 300 kilo kalorii - dodaje.

Maria Łojewska, dietetyk z Grudziądza o jedzeniu pączków. Posłuchaj:

Typowy pączek z lukrem i dżemem waży około 70 g. Ich kaloryczność zależy jednak od tego, w jaki sposób jest przygotowany.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Tłusty czwartek u gwiazd. Kuba Wojewódzki przebił Magdę Gessler