papierosy policja

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Papierosy trafiły do policyjnego depozytu

Grudziądz. Przewoził "lewe" papierosy. Wpadł przez niezapięte pasy

2023-01-24 11:31

Policjanci z grudziądzkiej komendy zabezpieczyli 5200 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej. Wyroby tytoniowe znaleźli w pojeździe 50-latka.

Funkcjonariusze grupy SPEED, w trakcie patrolowania ulic Grudziądza, zauważyli kierującego osobowym oplem, który nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa

Podczas kontroli drogowej policjanci ujawnili w jego pojeździe karton, a w nim 260 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej - relacjonuje Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Okazało się, że 50-latek przewoził 5200 sztuk papierosów, których wprowadzenie do sprzedaży uszczupliłoby Skarb Państwa o blisko 5 tysięcy złotych.

Kierowca, w związku z popełnionym wykroczeniem drogowym, otrzymał mandat w kwocie 100 zł oraz 5 punktów karnych - dodaje policjant.

papierosy policja 2

i

Autor: Nadesłane / KMP w Grudziądzu Policjanci patrolowali grudziądzkie ulice

Złamanie przepisów ustawy karnej skarbowej zagrożone jest karą grzywny lub pozbawienia wolności do lat 3. Za posiadanie nielegalnych wyrobów tytoniowych 50-latek odpowie przed sądem.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Policjanci z Bydgoszczy zatrzymali dilera po brawurowym pościgu!