macierz grudziadz

i

Autor: Łukasz Piekarski W trakcie uroczystości nie brakowało delegacji z grudziądzkich szkół

103. rocznica powrotu Grudziądza do Macierzy. Zobacz zdjęcia z uroczystości

2023-01-23 15:39

Grudziądz uczcił 103. rocznicę powrotu w granice Niepodległej Polski. Miejskie uroczystości zorganizowano ponownie na Rynku Głównym. Obecni byli samorządowcy, parlamentarzyści, żołnierze oraz delegacje z grudziądzkich szkół.

103 lata minęły od powrotu Grudziądza do wolnej Polski. Z tej okazji najpierw uczestnicy obchodów wzięli udział w Mszy Św. w Bazylice Mniejszej. Później uroczystości przeniosły się na Rynek Główny. Na początku krótki występ artystyczny zaprezentowali uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych z Grudziądza.

Takie wydarzenia mają nam przypominać o tym, że jesteśmy potomkami tych ludzi, którzy 103 lata temu walczyli o wolność Grudziądza. To ma nam także przypominać o tym, jak te czasy wyglądały kiedyś i jak wyglądają teraz. Mamy pewnego rodzaju porównanie - mówi Lidia Makoracka, uczennica grudziądzkiego "Ekonomika".

Więcej o obchodach 103. rocznicy powrotu Grudziądza do Macierzy posłuchacie także w dzisiejszym magazynie Radia Eska na 90,6. Początek tradycyjnie o godzinie 21:30.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Tak Trzeba Żyć: Piotr Głowacki