proba generalna kmf

i

Autor: Łukasz Piekarski Próba generalna odbyła się na scenie grudziądzkiego teatru

Ostatnie przygotowania!

Grudziądz. Próba generalna przed Koncertem Muzyki Filmowej. Posłuchaj relacji i zobacz zdjęcia

2023-04-28 11:19

Poprawiają ostatnie dźwięki i zaraz będą gotowi! Trwają ostatnie przygotowania do jubileuszowego Koncertu Muzyki Filmowej w Grudziądzu. To już dziesiąta edycja wydarzenia, na którym dominują znane utwory z dużego i małego ekranu.

Koncert Muzyki Filmowej odbędzie się po raz dziesiąty. Tym razem motywem przewodnim będzie tzw. "The best of" ze wszystkich dotychczasowych edycji.

Ścieżka muzyczna w przeciągu kilku dekad stała się tak integralnym elementem filmu, że bez jej obecności trudno jest współczesnemu widzowi wyobrazić sobie jakąkolwiek projekcję. Muzyka srebrnego ekranu nie raz zdobywa większy rozgłos niż film - przekazują organizatorzy wydarzenia.

Ostatni tydzień przed samym koncertem to intensywny czas prób. Jedna z nich - generalna - odbyła się już na scenie Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu, gdzie zaplanowano jubileuszową edycję.

Wcześniej próby odbywały się u mnie. Ta w teatrze jest dla nas najważniejsza. Są tutaj wszyscy lokalni artyści. W piątek dojadą do nas gwiazdy z Polski - mówi Dorota Berent, organizatorka koncertu.

Mówi Dorota Berent, organizatorka Koncertu Muzyki Filmowej. Posłuchaj:

To wydarzenie łączy pokolenia

W trakcie dziesiątej edycji zabrzmią największe hity z poprzednich, dziewięciu odsłon wydarzenia. Przekrój artystów na scenie będzie bardzo szeroki. Od tych, którzy dopiero zaczynają, po tych bardzo doświadczonych.

Często jesteśmy po prostu zwykłymi ludźmi, którzy gdzieś pracują lub wychowują dzieci. Ten koncert pozwala nam zwyczajnie rozwinąć skrzydła, zadbać tylko i wyłącznie o siebie oraz pokazać, że ta nasza pasja może iść gdzieś w świat - dodaje Daria Rogozińska, jedna z wokalistek, która wystąpi na koncercie.

Mówi wokalistka Daria Rogozińska. Posłuchaj:

Koncert Muzyki Filmowej - X edycja - już w najbliższy piątek (28 kwietnia) w Centrum Kultury Teatr w Grudziądzu. Początek o godzinie 18. Na wydarzenie nie ma już wejściówek.

A tak było na próbie generalnej przed samym koncertem.

Koncert Muzyki Filmowej w Grudziądzu odbędzie się pod patronatem Radia Eska.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl