stanica grudziadz

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Grudziądz otrzyma 5 milionów złotych dofinansowania

Grudziądz. Powstanie nowa przystań dla żeglarzy. Kto będzie jej administratorem?

2022-10-16 11:45

Wreszcie powiało optymizmem w środowisku żeglarskim. Po długich latach oczekiwania i słabych warunkach funkcjonowania, żeglarze w Grudziądzu doczekają się nowej przystani. Projekt uzyska dofinansowanie ze środków unijnych.

W środowisku żeglarskim powiało optymizmem. W Grudziądzu powstanie nowa przystań. Miasto uzyska dofinansowanie ze środków unijnych. Chodzi o kwotę 5 milionów złotych.

Myślę, że są to środki, które wystarczą na realizację tego projektu. Oczekują od niego od dłuższego czasu nie tylko środowiska żeglarskiej, ale również sami mieszkańcy. Ta inwestycja mocno uatrakcyjni naszą infrastrukturę nad jeziorem rudnickim - mówi prezydent Maciej Glamowski.

Obiekt powstać ma w przeciągu 12 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą. Jego administratorem będzie Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku.

Stanica żeglarska nad jeziorem Rudnickim będzie służyć wszystkim środowiskom żeglarskim w Grudziądzu. Doszliśmy do porozumienie ze wszystkimi klubami i stowarzyszeniami - dodaje włodarz miasta.

W ramach projektu zakupione zostanie również wyposażenie stanicy. Będą to m.in. żaglówki, deski do windsurfingu, kajaki i rowery wodne.​

stanica grudziadz 2

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Prace powinny potrwać przez 12 miesięcy od czasu podpisania umowy z wykonawcą

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: eska@grudziadz.pl

Schrony i bunkry we Wrocławiu. W nich się schowamy w razie wojny ?