Służby mundurowe z Grudziądzu podzielą się bezcennym lekiem. Przed nami XI zbiórka krwi

Grudziądzanie znów będą mogli pomóc. Organizowana jest kolejna edycja zbiórki krwi pod hasłem „Dar Serca Służb Mundurowych”. Tym razem zbierana będzie dla osób, które walczą z nowotworami. Wydarzenie odbędzie się 20 października na Marinie.

krew akcja
Autor: Radio Eska Zbiórka służb mundurowych odbędzie się juz po raz XI

Podwiną rękaw swojego munduru i podzielą się bezcennym lekiem. Po raz XI w Grudziądzu organizowana jest wielka zbiórka krwi pod hasłem „Dar Serca Służb Mundurowych”. Gospodarzem tej edycji będzie Komenda Miejska Policji w Grudziądzu.

Zachęcamy wszystkie zaprzyjaźnione służby oraz mieszkańców Grudziądza do podzielenia się tym najcenniejszym darem - zaprasza Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

Akcję ponownie uda się zorganizować na grudziądzkiej Marinie. Przygotowane zostaną specjalne stoiska do poboru krwi. A oddać ją może praktycznie każdy, kto ukończył 18. rok życia.

Trzeba ważyć powyżej 50 kilogramów, nie zażywać w danej chwili żadnych leków oraz być po prostu osobą zdrową. Oczywiście ważna jest także chęć pomocy drugiemu człowiekowi - dodaje ratownik Krzysztof Misiewicz, który jest głównym organizatorem całej akcji.

Akcja odbędzie się 20 października. Krew będzie można oddawać w godzinach od 9 do 16.​ Do tej pory w ciągu dziesięciu edycji funkcjonariusze oddali 600 litrów bezcennego leku. 

plakat zbiorka
Autor: Nadesłane/ Materiały prasowe Oficjalny plakat wydarzenia

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Zbiórka krwi w Rychwałdzie