parking remont

i

Autor: Nadesłane Parking po intensywnych opadach deszczu jest w kiepskim stanie

Społeczeństwo

Grudziądz. Parking w Tarpnie do remontu! Tego chcą mieszkańcy i o pomoc proszą radnych

2023-03-28 8:52

Po deszczu tworzą się tam spore kałuże i są problemy z wyjazdem. Chodzi o parking przy pawilonie handlowym przy ul. Legionów w Grudziądzu. Do ratusza wpłynęła interpelacja z prośbą o jego remont.

Dokument w imieniu mieszkańców osiedla Tarpno złożył radny PIS, Miłosz Joniec. Czytamy w nim:

Stan tego centralnego parkingu na osiedlu Tarpno można określić jako bardzo kiepski, żeby nie powiedzieć fatalny.

Chodzi przede wszystkim o opady deszczu, po których tworzą się tam ogromne kałuże.

Miejscami są pokryte lodem, który nie tylko ogranicza komfort korzystania z parkingu, ale stanowi również zagrożenie dla bezpieczeństwa tam parkujących. Niezbędna w tym względzie jest zatem również poprawa odprowadzenia wód opadowych - czytamy dalej w interpelacji.

Poniżej pełna treść interpelacji radnego Miłosza Jońca.

Szanowny Panie Prezydencie, Na podstawie §24 ust. 3 Ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz.U.2018.994 z poźn. zm.) zwracam się do Pana z prośbami od mieszkańców dzielnicy Tarpno w sprawie:1) Przeprowadzenia pilnego remontu nawierzchni parkingu zlokalizowanego przy pawilonie handlowo – usługowym na ulicy Legionów 79/81. Stan tego centralnego parkingu na osiedlu Tarpno można określić jako bardzo kiepski, żeby nie powiedzieć fatalny. Dodatkowo w momencie większych opadów gromadzą się olbrzymie kałuże lub w sezonie zimowym miejsca pokryte lodem, które nie tylko ograniczają komfort korzystania z parkingu ale stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa tam parkujących. Niezbędna w tym względzie jest zatem również poprawa odprowadzenia wód opadowych.2) Jednocześnie proszę o odpowiedź kiedy (czy w ogóle ?) odbył się jakikolwiek remont parkingu o którym mowa powyżej?Panie Prezydencie mieszkańcy dzielnicy Tarpno w swoich opiniach często wyrażają przekonanie, że są osiedlem zapomnianym przez obecną grudziądzką władzę. Trudno nie dać wiary temu twierdzeniu obserwując, że niekiedy stosunkowo nawierzchnie w lepszym stanie są w Grudziądzu remontowane zaś o tych w Tarpnie oraz w Owczarkach się zapomina. Wierzę, że tym razem będzie inaczej i niniejsza interpelacja wykaże tak pożądany i wyczekiwany przez mieszkańców odpowiedni skutek.Proszę o jak najszybsze realne działania. Celem zobrazowania powyższego do interpelacji załączam zdjęcie z sezonu zimowego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Wieczorny Express zajawki