recykling przystanek

i

Autor: Nadesłane / Urząd Miejski w Grudziądzu Plakaty pojawiły się na niektórych miejskich przystankach

Kampania na przystankach

Grudziądz. O recyklingu przeczytamy na miejskich przystankach

2023-08-07 13:14

Na wiatach przystankowych zainstalowano plakaty o recyklingu. To kolejna kampania edukacyjno-informacyjna Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Po legendach Olimpii Grudziądz z okazji 100-lecia klubu przyszedł czas na nową kampanię na lokalnych przystankach. Tym razem tematem przewodnim jest segregacja odpadów komunalnych.

Z plakatów można dowiedzieć się między innymi o konieczności zgniatania plastikowych i kartonowych opakowań, ponieważ takie zachowanie przyczynia się do zmniejszenia kosztów wywozu śmieci. W nowej kampanii szczególnie podkreśla się obowiązek dbania o lasy i tereny zielone, które coraz częściej stają się miejscami tzw. dzikich wysypisk - informuje Emilia Augustynowicz z Urzędu Miejskiego w Grudziądzu.

Głównym celem kampanii jest zwiększanie wiedzy z zakresu gospodarowania odpadami komunalnymi oraz wzrost świadomości ekologicznej mieszkańców Grudziądza.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

W Bydgoszczy padł rekord Polski w grze na instrumentach z recyklingu!