łania las

i

Autor: Facebook / Centrum Edukacji Ekologicznej Ranna łania

Nieodpowiedzialne zachowanie!

Ranna łania znaleziona w lesie koło Lotniska. Została pogryziona przez psa w momencie porodu!

2023-08-07 14:34

O rannej łani daniela w lesie koło osiedla Lotnisko w Grudziądzu pracowników Centrum Edukacji Ekologicznej poinformowali spacerujący mieszkańcy. Przed znalezieniem zwierzęcia słyszeli szczekanie psa oraz piski i widzieli psa biegającego luzem.

Pracownicy Centrum Edukacji Ekologicznej po dotarciu na miejsce znaleźli ranną łanię w wyniku pogryzienia przez psa. Zwierzę szybko zostało przetransportowane do weterynarza. Tam podjęto próbę jej uratowania.

Na miejscu okazało się, co najbardziej szokuje w tym zdarzeniu, że łania była w zaawansowanej ciąży i to w trakcie porodu - przekazują za pośrednictwem mediów społecznościowych pracownicy Centrum.

Ostatecznie pomimo walki - łania wraz z cielakiem niestety nie przeżyła.

W lesie pies na smyczy

Pracownicy Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu nie kryją oburzenia tym wydarzeniem. Ponownie zaapelowali do mieszkańców, którzy posiadają czworonogi.

To przykład totalnej nieodpowiedzialności właściciela psa, który nie dość że puścił psa luzem w lesie, to zostawił ranne zwierzę bez pomocy. Te zdarzenie jest niepotrzebnym przykładem potwierdzającym, że pies w lesie musi być na smyczy. Każdy pies, czy to mały, czy duży, widząc w lesie dzikie zwierzęta instynktownie za nimi pobiegnie i może dojść do takiej tragedii jak ta - piszą na facebookowej stronie CEE.

Obowiązek prowadzenia w lesie psa na smyczy reguluje ustawa. Wobec tego - sprawa została zgłoszona do Straży Miejskiej oraz Policji w Grudziądzu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl