policja pieszy

i

Autor: Radio Eska Tragedia w powiecie oświęcimskim. Zginął 67-letni traktorzysta

Grudziądz. Nie zatrzymał się przed pasami. Złapali go policjanci z drogówki

2023-01-18 13:25

Nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu i wpadł w ręce grudziądzkich policjantów. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca w ogóle nie powinien wsiadać za kółko. Był pod wpływem alkoholu i miał sądowy zakaz prowadzenia auta.

54-letniego grudziądzanina zauważyli policjanci z „drogówki”.. Mężczyzna nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu, który znajdował się już na przejściu przy ul. Śniadeckich. W trakcie kontroli od kierującego wyczuli woń alkoholu.

Badanie na jego zawartość w organizmie wykazało ponad 0,7 promila - mówi Łukasz Kowalczyk z KMP w Grudziądzu.

To jednak nie koniec jego drogowych przestępstw.

Po sprawdzeniu 54-letniego mieszkańca Grudziądza w policyjnych systemach okazało się, że nie ma prawa jazdy i ciąży na nim aktywny zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez grudziądzki sąd w związku z kierowaniem pojazdem w stanie nietrzeźwości - dodaje policjant.

Teraz za zignorowanie sądowego zakazu grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat. Dodatkowe 2 lata za kierowanie autem pod wpływem alkoholu. Mężczyznę czeka także kolejny zakaz prowadzenia samochodu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: grudziadz@eska.pl

Groza w Krakowie. Przystawił kobiecie pistolet do głowy! W policjanta rzucił nożem